Skocz do zawartości

Czy może być taka obsada 54L


Rekomendowane odpowiedzi

Czy może być taka obsada 54L

 

5x gupik,

8x neon Inessa, a jak by były np. 4 neony Inessa i np. 4 neony czerwone albo inne?

3 lub 4x Otosek.

2 danio

czy to już wszystko czy jednak można było by coś dorzucić z małych rybek?

czytałem o takich rybkach jak:

- drobniczka jednodniówka

- razbora karłowata

- razbora galaxy

- razbora planista

- kardynałek chiński

no chyba że są jeszcze jakieś inne małych wielkości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8x neon Inessa, a jak by były np. 4 neony Inessa i np. 4 neony czerwone albo inne?

może tak być. wszystkie sie skumplują

 

czy to już wszystko czy jednak można było by coś dorzucić z małych rybek?

dokup z 4 danio i już starczy. nie ma co cudować z dziesięcioma rodzajami ryb lepiej kupić 3 rodzaje a więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8x neon Inessa, a jak by były np. 4 neony Inessa i np. 4 neony czerwone albo inne?

może tak być. wszystkie sie skumplują
Nie należy mieszać gatunków neonów więc zdecyduj się na jedne. Na neony czerwone akwarium za małe więc inessa

 

czy to już wszystko czy jednak można było by coś dorzucić z małych rybek?

dokup z 4 danio i już starczy. nie ma co cudować z dziesięcioma rodzajami ryb lepiej kupić 3 rodzaje a więcej

Danio jest bardzo ruchliwą rybką i 54l to za mało dla nich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to już wszystko czy jednak można było by coś dorzucić z małych rybek?

dokup z 4 danio i już starczy. nie ma co cudować z dziesięcioma rodzajami ryb lepiej kupić 3 rodzaje a więcej

Żadne danio nie nadają się do 54 litrów.

5x gupik - ok,

8x neon Inessa, a jak by były np. 4 neony Inessa i np. 4 neony czerwone albo inne - w takim akwarium ja bym ich nie mieszał,

3 lub 4x Otosek - minimum 5,

2 danio - jak już pisałem zbiornik za mały.

 

 

- razbora karłowata

- razbora galaxy

- razbora planista

Te ryby nie mogą być w twoim akwarium, gdyż ryby te żyją w ławicach, a w twoim akwarium 2 ławice to za dużo.

- kardynałek chiński

Kardynałki wymagają niskiej temperatury wody.

 

- drobniczka jednodniówka

Hmmm...

Ja bym do tej obsady nic nie dodawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8x neon Inessa, a jak by były np. 4 neony Inessa i np. 4 neony czerwone albo inne?

może tak być. wszystkie sie skumplują
Nie należy mieszać gatunków neonów więc zdecyduj się na jedne. Na neony czerwone akwarium za małe więc inessa

 

czy to już wszystko czy jednak można było by coś dorzucić z małych rybek?

dokup z 4 danio i już starczy. nie ma co cudować z dziesięcioma rodzajami ryb lepiej kupić 3 rodzaje a więcej

Danio jest bardzo ruchliwą rybką i 54l to za mało dla nich

 

Tak tak przepraszam teraz wchodzę bo przypomniałem sobie że napisałem bzdurę.

 

Na danio akwarium o długości minimum 80 cm. Poprawiam się :)

 

Nie należy mieszać gatunków neonów więc zdecyduj się na jedne. Na neony czerwone akwarium za małe więc inessa

Dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również myślałem o tych rybkach lecz na dnie mam żwir a słyszałem że mogą uszkodzić sobie wąsy???

po za tym trzyma się je w stadach a więc za dużo rybek w mym akwa chyba było by? może jest coś aby była parka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne opinie na ten temat że duże Amano mogą atakować RC , ale są też i takie opinie ludzi co trzymają je razem że nic takiego nie zauważyli

 

co do ilości to 5-10szt na początek na sprawdzenie , jak będzie ok to się szybko rozmnożą :)

 

Więc wybór należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ryb jest zdecydowanie za dużo, jak na tak niewielkie akwariu i początkującego akwarystę. Proponuję ograniczyć się do jednego/dwóch gatunków, wśród których będzie można zaobserwować jakiekolwiek naturalne zachowanie. Akwarium przede wszystkich służy do obserwacji, a nie tylko ozdoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...