Skocz do zawartości

200L - welon + kiryśnik + ?


ar2r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję porady co wpuścić do zbiornika 200L. Interesują mnie ryby zimnolubne/chłodnolubne. Widziałbym tam welonki, kiryśniki czarnoplame i ewentualnie danio pręgowane - ile czego? Myślałem nad 4-5 welonami i 2-3 kiryśnikami. Lub może zmniejszyć te liczby na rzecz danio? Sam nie wiem, doradźcie. Dodam, że bardziej mi się podobają w sporym akwarium kilka większych ryb niż kilkanaście/kilkadziesiąt malutkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję porady co wpuścić do zbiornika 200L. Interesują mnie ryby zimnolubne/chłodnolubne. Widziałbym tam welonki, kiryśniki czarnoplame i ewentualnie danio pręgowane - ile czego? Myślałem nad 4-5 welonami i 2-3 kiryśnikami. Lub może zmniejszyć te liczby na rzecz danio? Sam nie wiem, doradźcie. Dodam, że bardziej mi się podobają w sporym akwarium kilka większych ryb niż kilkanaście/kilkadziesiąt malutkich

Welonki nie więcej niż 4

kiryśniki akwarium za małe

a danio może zostać w chłonięte przez wiecznie głodne welony (może ale nie musi)

jeśli danio to spokojnie ok 40 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to one żyją w stadzie nie mniej niż 5-6 szt i rośnie do ok.19cm ale zdarzają się większe i teoretycznie może być u Ciebie w 200l ale ja jednak ich do takiego litrażu nie polecam tym bardziej, że chcesz trzymać je razem z welonami, które strasznie syfią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, drobna korekta planowanego zbiornika 200l:

 

- welon złoty

- welon teleskop

- welon biały (jak starczy dla niego miejsca)

- 4x kiryśnik czarnoplamy

- 6x kirysek spiżowy (lub inny)

- 6-8x danio pręgowane (lub inne)

- 6-8x kardynałek chiński

 

Planowana temperatura ok. 22 stopnie.

 

Coś dodać / odjąć? Proszę o opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, drobna korekta planowanego zbiornika 200l:

 

- welon złoty

- welon teleskop

- welon biały (jak starczy dla niego miejsca)

- 4x kiryśnik czarnoplamy

- 6x kirysek spiżowy (lub inny)

- 6-8x danio pręgowane (lub inne)

- 6-8x kardynałek chiński

 

Planowana temperatura ok. 22 stopnie.

 

Coś dodać / odjąć? Proszę o opinię

Jeśli koniecznie chcesz welonki to trzymaj je same, pozostałe ryby odpuść zwłaszcza drobnicę bo stanie się z czasem pokarmem dla karasi) kiryski i kiryśniki nie pasują do welonów to ryby tropikalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...