Jump to content

preparaty

mich4lek
 Share

Recommended Posts

Przede wszystkim nie lej żadnej zbędnej chemii!

Mam tutaj na myśli uzdatniacze do wody i inne podobne do tego cuda.

Sugeruję zaopatrzyć się w nawozy dla roślin typu:

a) ferro activ

b) aquaflorin

c) Easy Earbo- Easy life'a

d) Bimbrownia- źródło CO2

• 2 weeks later...

Kup sobie lekarstwo na rybią ospę, a dodatkowo jakiś lek odkażająco/przeciwgrzybiczo/stymulujący gojenie i odrastanie płetw.

Przyda się dla rybek poturbowanych przez inne i ofiary skaleczeń, czy jakichś infekcji skóry.

Odławiasz taką rybę do słoika i stosujesz na niej lek.

Przyda Ci się też coś w stylu Nutrafin Aqua Plus / Tetra Aqua Safe, czyli specyfiki do uzdatniania wody przed dolaniem jej do akwarium. Wiążą ewentualny chlor jeśli woda nie odstała, a równocześnie metale ciężkie jak miedź (nie zalecana w krewetkariach). O tym doczytaj na konkretnym preparacie.

No i są jeszcze kultury bakterii w płynie, o których różni ludzie opowiadają legendy że ponoć nie działają ;) Działają, jest to pomocne przy mniej wydajnej filtracji, dawka co tydzień potrafi poprawić parametry na kilka dni. Ale jak masz dobrą filtrację to faktycznie szkoda kasy na to.

Różne odglaniacze i inne cudowne wynalazki sobie możesz darować, bo tylko zepsujesz wodę w akwarium i zamęczysz ryby.

To co wymieniłem wyżej mam cały czas na stanie.

Do roślin easy carbo i jakieś nawozy według uznania.