Skocz do zawartości

preparaty


mich4lek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim nie lej żadnej zbędnej chemii!

Mam tutaj na myśli uzdatniacze do wody i inne podobne do tego cuda.

 

Sugeruję zaopatrzyć się w nawozy dla roślin typu:

a) ferro activ

b) aquaflorin

c) Easy Earbo- Easy life'a

d) Bimbrownia- źródło CO2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kup sobie lekarstwo na rybią ospę, a dodatkowo jakiś lek odkażająco/przeciwgrzybiczo/stymulujący gojenie i odrastanie płetw.

 

Przyda się dla rybek poturbowanych przez inne i ofiary skaleczeń, czy jakichś infekcji skóry.

Odławiasz taką rybę do słoika i stosujesz na niej lek.

 

Przyda Ci się też coś w stylu Nutrafin Aqua Plus / Tetra Aqua Safe, czyli specyfiki do uzdatniania wody przed dolaniem jej do akwarium. Wiążą ewentualny chlor jeśli woda nie odstała, a równocześnie metale ciężkie jak miedź (nie zalecana w krewetkariach). O tym doczytaj na konkretnym preparacie.

 

No i są jeszcze kultury bakterii w płynie, o których różni ludzie opowiadają legendy że ponoć nie działają ;) Działają, jest to pomocne przy mniej wydajnej filtracji, dawka co tydzień potrafi poprawić parametry na kilka dni. Ale jak masz dobrą filtrację to faktycznie szkoda kasy na to.

 

Różne odglaniacze i inne cudowne wynalazki sobie możesz darować, bo tylko zepsujesz wodę w akwarium i zamęczysz ryby.

 

To co wymieniłem wyżej mam cały czas na stanie.

Do roślin easy carbo i jakieś nawozy według uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...