Skocz do zawartości

Zdychające glonojady


Marcu186
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

w akwarium moich znajomych zdychaja glonojady a dokładnie zbrojniki niebieskie

Właściwości wody zmierzyłem i są wszystkie w normie,dno jest zasypane piaskiem kwarcowym,akwarium czyste podmiany wody raz w tygodniu sa robione

osobiście podejrzewam że one zapadają w chorboe ponieważ przed zdechnięciem mają na sobie taki nalot jakby pleśń,

proszę o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

w akwarium moich znajomych zdychaja glonojady a dokładnie zbrojniki niebieskie

Właściwości wody zmierzyłem i są wszystkie w normie,dno jest zasypane piaskiem kwarcowym,akwarium czyste podmiany wody raz w tygodniu sa robione

osobiście podejrzewam że one zapadają w chorboe ponieważ przed zdechnięciem mają na sobie taki nalot jakby pleśń,

proszę o porady

Dowiedz się czy są karmione?czym?.Uwierz mi że to częste przypadki że chorują i zdychają z głodu a akwaria były też naprawdę czyste, na pytanie co jadły była odpowiedź "no glony"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj najlepiej zdjęcie. Jak nalot jest podobny do waty to pleśniawka.

No proszę. :shock::shock:

Biały nalot po śmierci ,to raczej kolor gnijącego ciała ,więc to normalne.

A więc nalot jest podobny do waty no i niczym nie były karmione...:)

A skoro niczym nie były karmione,więc problem rozwiązany----one wykitowały z głodu.

Wielu ludzi mających zbrojniki niebieskie uważa ,że skoro są to glonojady więc siłą rzeczy jedzą glon więc nic im nie podają innego do jedzenia.

Lecz jest to błędne gdyż sam zbrojnik nie jest glonojadem ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam mam problem bardzo podobny jednak odwrotny ;)

 

Jakis czas temu zacięła mi się grzałka, spowodowało to podwyższenie temperatury w wodzie i śmierć połowy rybek, w tym dwóch pięknie rosnących Zbrojników, czy je karmiłem? NIE! żywiły się tym co miały w akwarium najbardziej odpowiadały im korzenie, oraz ładnie czyściły z glonów (tak mi się przynajmniej wydaje :) no skoro ktoś napisał że glonojadami nie są to już zwątpiłem... )

 

po tym musiałem kupić dwa kolejne, w końcu cos musi czyścic. kupiłem dwa małe zbrojniki, ale po jakimś czasie zniknęły, nie znalazłem po nich resztek czyli pomyślałem że zjadły je welony, wpusciłem dwa kolejne duże tym razem glonojady syjamskie jednak zdechł najpierw jeden, a dzis drugi. w czym jest problem? warunki w akwarium nie zmieniły się od czasu jak żyły w nim dwa ładne Zbrojniki, więc czemu teraz zdychają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...