Jump to content

[575l] problem z doborem kolejnej świetlówki


Recommended Posts

Witam serdecznie

Jestem baaardzo początkującym akwarystą. Jakiś czas temu dostałem spory zbiornik i postanowiłem dokształcić się w tym temacie. Przewaliłem masę stron w necie i przekopałem setki forów i mam mętlik. Potrzebuję pomocy w doborze oświetlenia.

W chwili obecnej posiadam dwie świetlówki T5 Phillips Aquarelle każda o mocy 54 W. Zdając sobie sprawę jak nędznie się to przedstawia w ilości watów na litr planuję kupić kolejną i zastanawiam sie czy wziąć kolejną taką samą czy może Phillips 865.

Zbiornik ma charakter ogólny i rosną w nim: moczarka, kabomba, kryptokoryny, troszkę anubiasów, żabienice, ogólnie rośliny mało wymagające. Podaję CO2 oraz nawóz który sam dobrałem (FeCl3, K2SO4, Mg(NO3)2 ).

Link to comment
Share on other sites

Co do linka, który mi przesłałeś to natknąłem się już na to. Wiem, że aquarelle mają bardzo wąskie spektrum (w zasadzie fale kilku długości). Czytałem też gdzieś, że dobrze jest dawać świetlówki o barwie zbliżonej do światła dziennego po to by poprawić odwzorowanie barw. Jeżeli działają one tylko w ten sposób (właśnie tego nie wiem) to wolałbym dać jeszcze jedną aquarelle.

Link to comment
Share on other sites

Kupiłem w końcu Philips aquasky :) Baaardzo dziekuję za pomoc. A tak zupełnie przy okazji może ktoś ma pojęcie dlaczego stożki wzrostu hodowanej w moim akwa moczarki zaczęły sie robić przezroczyste? Czy może to być brak Mn? Baaardzo dziekuję za pomoc w kwestii oświeltenia.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...