Skocz do zawartości

Mam gasnice sniegowom z zaworem zakrecanym ...


przemo94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

rozumiem, że chcesz z tego zrobić butlę na co2

wykręcasz nie musisz, pod warunkiem, że ktos napełni ci to co2 spożywczym, oprócz tego konieczne jest też zastosowanie reduktora - nie wiem czy gwinty będą do siebie pasować i czy to będzie szczelne. chyba że chcesz dozować doraźnie przez dzwon, ale taka metoda to nie najszczęśliwszy pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zacytuję po raz kolejny mojego guru: "W d... sobie wsadź ten cały bałagan z butlą itp. po jaką cholerę to stosować. easycarbo daje te same efekty i można je stosować w każdej sytuacji. Nawet jak ma się dużo zbiorników, to bańka 5l kosztuje ok 230zł".

Możecie mi wierzyć jak on coś mówi to wie co mówi. No i oczywiście nie jestem cichym lobbystą producenta tego specyfiku :D, prezentuję tylko pogląd IMO znawcy tematu + swoje doświadczenia. Ale jak ktoś woli dmuchać z butli - proszę bardzo, nikt go za to nie będzie potępiał. :)powodzenia

 

Edit1: szczerze wątpię że masz "gasnice sniegowom", raczej gaśnicę śniegową :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję po raz kolejny mojego guru: "W d... sobie wsadź ten cały bałagan z butlą itp. po jaką cholerę to stosować. easycarbo daje te same efekty i można je stosować w każdej sytuacji. Nawet jak ma się dużo zbiorników, to bańka 5l kosztuje ok 230zł".

Możecie mi wierzyć jak on coś mówi to wie co mówi. No i oczywiście nie jestem cichym lobbystą producenta tego specyfiku :D, prezentuję tylko pogląd IMO znawcy tematu + swoje doświadczenia. Ale jak ktoś woli dmuchać z butli - proszę bardzo, nikt go za to nie będzie potępiał. :)powodzenia

 

Edit1: szczerze wątpię że masz "gasnice sniegowom", raczej gaśnicę śniegową :help:

A po jaką cholerę codziennie dozować easycarbo jak można postawić butle i mieć z głowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

"W d... sobie wsadź ten cały bałagan z butlą itp. po jaką cholerę to stosować. easycarbo daje te same efekty i można je stosować w każdej sytuacji.

A po jaką cholerę codziennie dozować easycarbo jak można postawić butle i mieć z głowy

 

A po jaką cholerę butlę i EC jak można zrobić malawi lub BW :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co2 spożywczym...

Nie ma czegoś takiego :D:D

 

Co2 to Co2 :D Czy do spawania czy do piwa czy do akwarium, to jest jedno i to samo Co2 ;)

Z tego co się dopytywałem to spożywcze co2 czyli takie które się stosuje do akwarium jest czystsze od tego które się stosuje do spawania ale różnicy w wzroście roślin nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja jestem chyba inny. Wytłumaczcie mi jak jedno co2 może być inne od drugiego co2?? A gdyby tak dać cyferki 5 i 5 to one też są inne?

 

 

Poszukajcie w google tematów:

-atest spożywczy na nabijanie butli co2

-zanieczyszczenie co2 innymi pierwiastkami

-czym się różni autoryzowany punkt nabijanie butli od punktu bez autoryzacji?

-z czego składa się co2 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o to ,że niekture są z domieszkami do akwa dajemy CO2 a nie ...CO2... (kropki to cyfry/symbole)

litości :!: cyfry określające jakość gazu mówią o ilości zanieczyszczeń wyrażonej w ppm :!::!::!::!:

Mówiąc prościej to nie ma znaczenia w akwarystyce, to nie reakcja reaktywnego platerowania jonowego, :D tylko pędzenie roślin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie trzeba co dziennie dozować, można zastosować dozownik precyzyjny i dolewać płynu raz na kilka miesięcy

2. brak konieczności inwestycji początkowej ( mam na myśli prawdziwy zestaw, z elektrozaworem i sterowaniem czasowym oraz pHmetrem i dyfuzorem), której koszt jest niemały

3. brak wpływu na pH

4. brak wpływu na twardość węglanową

5. możliwość stosowania w zbiornikach z natlenianiem - doświadczenia wykazują nawet szybszy efekt w silnie natlenianych zbiornikach.

6. brak ryzyka przyduchy.

7. przy umiejętnym stosowaniu może wspomagać walkę z glonami

8. nie wymaga osprzętu, który raczej ozdobą nie jest chyba że ktoś ma urządzoną jamę w stylu post industrialnym :lol:

9. brak konieczności napełniania i legalizowania butli

 

Wybacz, że nie dobiłem do 10. ale skrót myślowy był You Know ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie trzeba co dziennie dozować, można zastosować dozownik precyzyjny i dolewać płynu raz na kilka miesięcy

2. brak konieczności inwestycji początkowej ( mam na myśli prawdziwy zestaw, z elektrozaworem i sterowaniem czasowym oraz pHmetrem i dyfuzorem), której koszt jest niemały

3. brak wpływu na pH

4. brak wpływu na twardość węglanową

5. możliwość stosowania w zbiornikach z natlenianiem - doświadczenia wykazują nawet szybszy efekt w silnie natlenianych zbiornikach.

6. brak ryzyka przyduchy.

7. przy umiejętnym stosowaniu może wspomagać walkę z glonami

8. nie wymaga osprzętu, który raczej ozdobą nie jest chyba że ktoś ma urządzoną jamę w stylu post industrialnym :lol:

9. brak konieczności napełniania i legalizowania butli

 

Wybacz, że nie dobiłem do 10. ale skrót myślowy był You Know ;)

1 W przypadku butli jest tak samo

2 W tym wypadku inwestujemy raz

3,4 Czasami jest to wada, a czasami zaleta

5 Silne natlenienie moim zdaniem dobre nie jest

6 No tu masz racje :)

7 Jak i co2

8 Jeżeli się stosuje co2, to raczej ma się zbiornik dobrze zarośnięty, wtedy niema problemu z ukryciem sprzętu

9 Ale jest konieczność kupowania co jakiś czas preparatu

:aniol_diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...