Jump to content

Restart akwarium. Wszystko nowe.

Recommended Posts

Witajcie. Chce zrobić restart akwarium. Chce wymienić wszystko. Ale nie chce wielu roślin, raczej takie ubogie w rośliny akwa. Chce sobie tylko zostawić bojownika i krewetki. Co byście mi zaproponowali? Od podłoża po obsadę?

Akwarium standardowe?

Oświetlenie masz b. dobre bo 0,6W/l.

Podłoże poleciłabym ci czarny piasek kwarcowy. Sama mam i jestem zadowolona, kupiony na allegro 2,90zł/szt. Na warstwę 4cm starczy 6-8kg.

Ozdoby jak bez roślin to z 2 korzonki + może jakieś patyki?

Co do roślin-z takim oświetleniem to może kępki Cabomby? Tyle że szybko rośnie. Jakiś trawniczek, glosia na przykład. Do tego mchy.

Co do obsady to widziałabym tu 1+2/3 bojownika + krewcie.

Roślin nie chce żadnych. Mam korzeń cały porośnięty mchem ale chce go sprzedać. Niechce wogule roślin ewentualnie jednego anubiasa takiego większego np. anubias barteri. Niechce haremu bojownika, jakieś inne ryby bym chciał. Co jesteście w stanie zaproponować? Czarne podłoże napewno będę miał. Czarny bazalt. A jak się w niego wkopuje rośliny gdybym się zdecydował na nie? Ciężko czy prosto? wykopują się?

No wiesz w takim małym akwarium trudno łączyć cokolwiek z bojownikiem. Żadnych roślin to może zrobisz coś pod BW? Tylko obsada była by nie co z innych regionów no i lampka za mocna.. ;)

1 bojownik + 12 sztuk razbor boreańskich? Napisz jakie ryby byś tu widział.

BW? Co to jest? Myślałem o razborach klinowych, zmienniakach plamistych, neonach diamentowych lub niebieskich, ale sądzę, że te ryby się nie nadają do tego litrażu, a nie chce ich trzymać w słoiku. Bo myślałem o haremie muszlowców, ale niechce się pozbywać tego bojownika bo on jest wyjątkowy. Bardzo duży, wielkości pięści :) Nie wiem sam.

Po teście po prostu wypłukać w wodze. Choć ja zwykle dla pewności dawałam na noc do wiadra. ;)

Zależnie czy z bojownikiem czy nie.

Bojek + ławica rybek min (np. razbora boreańska, neon zielony w liczbie 12 sztuk). Ale to wtedy gdy bojek jest raczej spokojny.

Bojek + harem 1+4 drobniczka jedniodniówka. Bojownik zredukuje narybek.

Bojek + 2/3 panie bojkowe. :D

No cóż, poszaleć nie możesz. Ja bym oddała wszystko i wpuściła proporczykowce bo jak masz małe akwarium to przynajmniej coś ciekawego niech tam będzie.

Ale skoro mówisz że bojek jest wielki i piękny to sam w sobie też może być ok. ;)

Dlatego takie tematy nie mają sensu .To jak wróżenie z fusów . Skąd Kos ma wiedzieć co się tobie będzie podobało .

Ktoś się spuszcza a Ty tylko narzekasz - Sprawdź sobie Atlas Ryb -Wygląd i ich wymagania - dobierz obsadę zgodną z twoimi wymaganiami . Proste jak je..........

Share

• Create New...