Skocz do zawartości

Restart akwarium. Wszystko nowe.


Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium standardowe?

Oświetlenie masz b. dobre bo 0,6W/l.

Podłoże poleciłabym ci czarny piasek kwarcowy. Sama mam i jestem zadowolona, kupiony na allegro 2,90zł/szt. Na warstwę 4cm starczy 6-8kg.

 

Ozdoby jak bez roślin to z 2 korzonki + może jakieś patyki?

 

Co do roślin-z takim oświetleniem to może kępki Cabomby? Tyle że szybko rośnie. Jakiś trawniczek, glosia na przykład. Do tego mchy.

 

Co do obsady to widziałabym tu 1+2/3 bojownika + krewcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślin nie chce żadnych. Mam korzeń cały porośnięty mchem ale chce go sprzedać. Niechce wogule roślin ewentualnie jednego anubiasa takiego większego np. anubias barteri. Niechce haremu bojownika, jakieś inne ryby bym chciał. Co jesteście w stanie zaproponować? Czarne podłoże napewno będę miał. Czarny bazalt. A jak się w niego wkopuje rośliny gdybym się zdecydował na nie? Ciężko czy prosto? wykopują się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz w takim małym akwarium trudno łączyć cokolwiek z bojownikiem. Żadnych roślin to może zrobisz coś pod BW? Tylko obsada była by nie co z innych regionów no i lampka za mocna.. ;)

1 bojownik + 12 sztuk razbor boreańskich? Napisz jakie ryby byś tu widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BW? Co to jest? Myślałem o razborach klinowych, zmienniakach plamistych, neonach diamentowych lub niebieskich, ale sądzę, że te ryby się nie nadają do tego litrażu, a nie chce ich trzymać w słoiku. Bo myślałem o haremie muszlowców, ale niechce się pozbywać tego bojownika bo on jest wyjątkowy. Bardzo duży, wielkości pięści :) Nie wiem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po teście po prostu wypłukać w wodze. Choć ja zwykle dla pewności dawałam na noc do wiadra. ;)

Zależnie czy z bojownikiem czy nie.

Bojek + ławica rybek min (np. razbora boreańska, neon zielony w liczbie 12 sztuk). Ale to wtedy gdy bojek jest raczej spokojny.

 

Bojek + harem 1+4 drobniczka jedniodniówka. Bojownik zredukuje narybek.

 

Bojek + 2/3 panie bojkowe. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...