Jump to content

Problem z roślinnością w akwarium !!!


Recommended Posts

Witam wszystkich!!!

Nazywam się Michał i jestem posiadaczem od ponad pół roku akwarium. Z problemem z jakim borykam się od początku są rośliny. Próbowałem już wszelkich sposobów aby roślinki zaczęły rosnąć, lecz za każdym razem z mizernym skutkiem. Chodziłem po sklepach zoologicznych, czerpałem fachowej rady. Więc zwracam się do was, w was ostatnia deska ratunku.

-Moje akwarium to standardowa 450l 150/50/60h

-Oświetlenie: 4x54w T5(3 nowe świetlówki niemieckie firmy narva 6500k jasność dzienna światła oraz 1 świetlówka Power-glo 18000k

-filtracja: filtr zewnętrzny kubełkowy 2000l/h z lampa UV-C

Filtr wewnętrzny Aquaclear 70(duża gąbka)

-napowietrzanie: napowietrzacz firmy tetra największy model oraz eheim 400

-nawożenie roślin: podłoże: tetra plant completeSubstrate oraz kulki gliniano-torfowe

Symfonia złota + siarczan potasu

-Podłoże: żwir akwarystyczny

-parametry wody: w normie N03-15mg/l

N02-0mg/l

Gh-8 ‘dgh

KH-4 ‘dkh

Ph-6,5

-temperatura wody:27,5

-obsada:9 paletek ,4 skalary, 6 bocji wspaniałych, duch Amazonii, sum clarias, zbrojniki niebieskie, 4 kosiarki.

-wystrój: skały, korzenie,

-Pożywienie: mielone serca wołowe z czosnkiem i szpinakiem

Promowałem już specjalnych nawozów firmy tetra, wyciągałem już nawet skały z wody oraz tło strukturalne, filtr wymieniłem zewnętrzny na lepszy, oświetlenie zwiększyłem,zrobiłem bimbrownię. To wszystko na nic za każdym razem kiedy roślinki wkopywałem w podłoże po paru dniach niszczały(gniły, robiły się w nich dziury, liście się urywały). Naprawdę nie wiem w czym jest przyczyna moich niepowodzeń w akwarystyce. Proszę o pomoc!!!

Link to comment
Share on other sites

Jeśli roślinach robiły się dziury mogło brakować im żelaza lub potasu bimbrownia na taki litraż to stanowczo za mało ja u siebie (300l) mam dwie i dodaje jeszcze EasyCarbo (czyli węgiel w płynie) kolejne co może powodować problem z roślinami to wysoka temperatura obniż do 24-25 stopni mało jest roślin co lubią tak wysoką temperaturę i po co napowietrzacz i to aż dwa ? filtry źle natleniają wodę ? jeśli nie to lepiej je odłącz ponieważ wytrąca co2 ;)

Link to comment
Share on other sites

kolego

po pierwsze przyczyna może być lampa UV ( tyle co moja wiedza niezbyt zaawansowana mówi to do morskich się nadaje)

temperatura troszkę wysoka optymalnie utzrymuj około 25-26C

jeśli gubiły liście mogły się nie zaaklimatyzować lub jeśli kupowałeś zima mogły się pod ziębić. Moje na początku też tak robiły a może przyczyna jest to "wkopywanie" może się uszkadzasz korzenie

no i to napowietrzanie jeśli masz bibrownie brzęczyk odłącz

Link to comment
Share on other sites

Może rzeczywiście w temperaturze wody jest problem, iż jest ona za wysoka, No nic obadamy zobaczymy do jutra co się będzie działo myślę że przez noc do 24 spadnie.

Było by moim marzeniem żeby wszystko zaczęło funkcjonować jak należy.

Link to comment
Share on other sites

Ustawiłem regulator na grzałce do 25 stopni Celsjusza i sytuacja zaczęła robić się nie ciekawa! Pojedyncze egzemplarze paletek zaczęły zdychać z zimna( odpływać). Bardzo mnie to wkurzyło więc nie miałem innego wyjścia jak podkręcić temperaturę do 28 stopnia wymaganej dla paletek. Na szczęście Bóg czuwał i nie doszło do nieszczęścia

W dalszym ciągu nie mam pojęcia co zrobić żeby roślinki zaczęły rosnąć, a przecież moje akwarium nie jest jedyne na tym świecie w którym panuje taka temperatura wody. Inni też trzymają dyskowce i jakoś roślinki im rosną rewelacyjnie!!!

Proszę was o pomoc i radę!

:help::help::help:

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...