Skocz do zawartości

Problem z roślinnością w akwarium !!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!!

Nazywam się Michał i jestem posiadaczem od ponad pół roku akwarium. Z problemem z jakim borykam się od początku są rośliny. Próbowałem już wszelkich sposobów aby roślinki zaczęły rosnąć, lecz za każdym razem z mizernym skutkiem. Chodziłem po sklepach zoologicznych, czerpałem fachowej rady. Więc zwracam się do was, w was ostatnia deska ratunku.

-Moje akwarium to standardowa 450l 150/50/60h

-Oświetlenie: 4x54w T5(3 nowe świetlówki niemieckie firmy narva 6500k jasność dzienna światła oraz 1 świetlówka Power-glo 18000k

-filtracja: filtr zewnętrzny kubełkowy 2000l/h z lampa UV-C

Filtr wewnętrzny Aquaclear 70(duża gąbka)

-napowietrzanie: napowietrzacz firmy tetra największy model oraz eheim 400

-nawożenie roślin: podłoże: tetra plant completeSubstrate oraz kulki gliniano-torfowe

Symfonia złota + siarczan potasu

-Podłoże: żwir akwarystyczny

-parametry wody: w normie N03-15mg/l

N02-0mg/l

Gh-8 ‘dgh

KH-4 ‘dkh

Ph-6,5

-temperatura wody:27,5

-obsada:9 paletek ,4 skalary, 6 bocji wspaniałych, duch Amazonii, sum clarias, zbrojniki niebieskie, 4 kosiarki.

-wystrój: skały, korzenie,

-Pożywienie: mielone serca wołowe z czosnkiem i szpinakiem

Promowałem już specjalnych nawozów firmy tetra, wyciągałem już nawet skały z wody oraz tło strukturalne, filtr wymieniłem zewnętrzny na lepszy, oświetlenie zwiększyłem,zrobiłem bimbrownię. To wszystko na nic za każdym razem kiedy roślinki wkopywałem w podłoże po paru dniach niszczały(gniły, robiły się w nich dziury, liście się urywały). Naprawdę nie wiem w czym jest przyczyna moich niepowodzeń w akwarystyce. Proszę o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli roślinach robiły się dziury mogło brakować im żelaza lub potasu bimbrownia na taki litraż to stanowczo za mało ja u siebie (300l) mam dwie i dodaje jeszcze EasyCarbo (czyli węgiel w płynie) kolejne co może powodować problem z roślinami to wysoka temperatura obniż do 24-25 stopni mało jest roślin co lubią tak wysoką temperaturę i po co napowietrzacz i to aż dwa ? filtry źle natleniają wodę ? jeśli nie to lepiej je odłącz ponieważ wytrąca co2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego

po pierwsze przyczyna może być lampa UV ( tyle co moja wiedza niezbyt zaawansowana mówi to do morskich się nadaje)

temperatura troszkę wysoka optymalnie utzrymuj około 25-26C

jeśli gubiły liście mogły się nie zaaklimatyzować lub jeśli kupowałeś zima mogły się pod ziębić. Moje na początku też tak robiły a może przyczyna jest to "wkopywanie" może się uszkadzasz korzenie

no i to napowietrzanie jeśli masz bibrownie brzęczyk odłącz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem regulator na grzałce do 25 stopni Celsjusza i sytuacja zaczęła robić się nie ciekawa! Pojedyncze egzemplarze paletek zaczęły zdychać z zimna( odpływać). Bardzo mnie to wkurzyło więc nie miałem innego wyjścia jak podkręcić temperaturę do 28 stopnia wymaganej dla paletek. Na szczęście Bóg czuwał i nie doszło do nieszczęścia

W dalszym ciągu nie mam pojęcia co zrobić żeby roślinki zaczęły rosnąć, a przecież moje akwarium nie jest jedyne na tym świecie w którym panuje taka temperatura wody. Inni też trzymają dyskowce i jakoś roślinki im rosną rewelacyjnie!!!

Proszę was o pomoc i radę!

:help::help::help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...