Skocz do zawartości

Spalony statecznik . Jaki kupić ??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Dziś niestety w pokrywie od akwarium spalił mi sie statecznik że aż smród poszedł . A że nigdy nie sprawdzałem jaki on był to teraz nie wiem jaki kupić dlatego prosze was może mi ktoś powiedzieć jaki statecznik kupić do :

 

2 x 20 W 24"/61 cm (T-8) - Mam takie dwie świetlówki po 20 W więc jaki statecznik bedzie do tego odpowiedni ??

 

Gdzie tego szukać w jakimś zoologicznym czy hurtowni elektrycznej ??

 

Ten spalony wyglądał identycznie jaki ten . Tzn miał te 2 wejścia , a co na nim pisało to nie wiem . Na alegro jest sporo tego ale mają jakoś dużo wyjść , a ja potrzebuje taki prosty .Dołączona grafika

 

Z góry dzięki za pomoc i licze na szybkie odpowiedzi aby jak najszybciej na nowo zmontować oświetlenie akwarium . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej kup w "sklepie elektrycznym" lub obi nomi castorama itp. ceny beda napewno nizsze niz w zoologicznym (niekazdy zoologiczny bedzie takie rzeczy sprzedawal). ten twoj to z tego co na nim pisze nadaje sie do 1 jarzeniowki o mocy 36 W lub 2 jarzeniowki o mocy 18 W.

oczywiscie teoretycznie wytrzyma tak jak w twoim przypadku silniejsze jarzeniowki czyli 2x20w ale bedzie przeciazony. ja u siebie mam statecznik 2x36w ktory obsluguje jarzeniowki 2 x 40 W.

 

najlepies jak bedziesz kupowal spytaj sie sprzedawcy to ci cos dobierze...

ps kup sobie statecznik elektroniczny a nie magnetyczny. sa troszku drozsze ale wydajniejsze mnie pradu zuzywaja (maja wieksza sprawnosc bo sie mniej grzeja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...