Jump to content

Spalony statecznik . Jaki kupić ??

Recommended Posts

Witam . Dziś niestety w pokrywie od akwarium spalił mi sie statecznik że aż smród poszedł . A że nigdy nie sprawdzałem jaki on był to teraz nie wiem jaki kupić dlatego prosze was może mi ktoś powiedzieć jaki statecznik kupić do :

2 x 20 W 24"/61 cm (T-8) - Mam takie dwie świetlówki po 20 W więc jaki statecznik bedzie do tego odpowiedni ??

Gdzie tego szukać w jakimś zoologicznym czy hurtowni elektrycznej ??

Ten spalony wyglądał identycznie jaki ten . Tzn miał te 2 wejścia , a co na nim pisało to nie wiem . Na alegro jest sporo tego ale mają jakoś dużo wyjść , a ja potrzebuje taki prosty .Dołączona grafika

Z góry dzięki za pomoc i licze na szybkie odpowiedzi aby jak najszybciej na nowo zmontować oświetlenie akwarium . :D

najlepiej kup w "sklepie elektrycznym" lub obi nomi castorama itp. ceny beda napewno nizsze niz w zoologicznym (niekazdy zoologiczny bedzie takie rzeczy sprzedawal). ten twoj to z tego co na nim pisze nadaje sie do 1 jarzeniowki o mocy 36 W lub 2 jarzeniowki o mocy 18 W.

oczywiscie teoretycznie wytrzyma tak jak w twoim przypadku silniejsze jarzeniowki czyli 2x20w ale bedzie przeciazony. ja u siebie mam statecznik 2x36w ktory obsluguje jarzeniowki 2 x 40 W.

najlepies jak bedziesz kupowal spytaj sie sprzedawcy to ci cos dobierze...

ps kup sobie statecznik elektroniczny a nie magnetyczny. sa troszku drozsze ale wydajniejsze mnie pradu zuzywaja (maja wieksza sprawnosc bo sie mniej grzeja).

Jak chcesz go wymienić tanim kosztem to tak. Jeżeli chcesz zainwestować to kup statecznik elektroniczny. Jak wcześniej wspominano zmniejsza zużycie prądu, nie grzeje się tak mocno, i nie ma efektu stroboskopu.

Share

• Create New...