Jump to content
yorki

Boa constrictor pastel

Recommended Posts

Samiczka Boa constrictor pastel, ok. 65cm :)

Dołączona grafika

Najnowszy zakup - jeszcze ciepły :D

Zdjęcie terrarium i kilka innych fotek Eywy(bo tak ją ochrzciliśmy) dodam jutro.

To co ty tam jeszcze skrywasz? :D masz węża,pewnie około 10 baniaków z rybami,masz jeszcze pajączki i słyszałem że planujesz 160l z żabkami czy to prawda :?:;)

Prawda ale żabki pewnie troszkę odłożę w czasie bo prawdopodobnie przygarnę samca boa ok. 1,2m.

Wąż piękny, gratuluję zaangażowania ;) . Ja osobiście kocham terrarystykę, tak samo jak akwarystykę, i chciałbym chodować ptasznika kędzieżawego, ale tata nie pozwala :roll: . Na razie mam tylko patyczaki :D

Yorki muszę powiedzieć, że jesteś nieźle wykręcony (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) :D Ja bym się nie zdecydował na węże :D Na pajęczaki bym już miał sporo obaw... Podziwiam. A fotka węża cacy :D

Yorki masz zamiar jeszcze nam coś pokazać , czy to już wszystkie twoje zwierzaki ?

hipcio_stg - kup to się przekonasz, że to bardzo miłe zwierzęta.

kamelg - no na razie to wszystko(chyba że kolekcja powiększy się o jeszcze jednego boaska)

Mała zjadła dziś pierwszy posiłek u mnie.

Zdjęć z zjadania szczurka nie wstawię ale przed i po proszę bardzo

W poszukiwaniu

Dołączona grafika

Teraz czas na trawienie

Dołączona grafika

Yorki a możesz podać wymiary terrarium?? Wąż super, też chcę takiego, ale i tak nie będę pewnie miał :( .

Po co Ci wąż?

A po co ci ryby?

Modzi, przepraszam, nie mogłem się powstrzymać :roll: :zamieszany:

Super wąż! Naprawdę podziwiam Cię ;) Tyle zwierzaczków i to TAKICH że... :shock:

Wąż bardzo fajny tak samo jak terrarium, też będę dążył do założenia terrarium z wężem albo z gekonem ;) Ogólnie terra na wielki plus.

Osobiście bałabym się go tknąć.

kup to się przekonasz, że to bardzo miłe zwierzęta.

A jak reaguje na człowieka? Wykazuje jakieś zainteresowanie? Bo nawet takie rybki niby nieświadome obecności człowieka potrafią zaskoczyć. Jak miałam skalary nauczyłam je, że jak zapukałam w pokrywę podpływały do powierzchni licząc na jedzenie.

nauczyłam je, że jak zapukałam w pokrywę podpływały do powierzchni licząc na jedzenie.

To jest nic :P one się tego same nauczyły ;) Moje gurami jak zapomniałem je nakarmić pukały w termometr a termometr pukał o szybę :D

A wracając to tematu, jestem ciekawy jaki w terra jest osprzęt (sorry jak źle nazwałem, ale jestem na razie zielony w terrarystce ) ;)

Filip_B - terrarium ma na razie 80x40x45, przy czym Eywa będzie w nim do długości ok. 100-110cm. Potem przesiadka do docelowego 200(kwestia długości może się zmienić oczywiście na plus bo niby mam miejsce na 3m terra)x70x70.

Maciek418 - po to samo po co mi ryby, ptaszniki i yorki....

agunia997 - super to ona będzie jak podrośnie, nabierze ciałka i się wybarwi :D

kilanek11 - gekony super sprawa. Sam mam w planach jakieś tropikalne czyt. z lasów tropikalnych, żeby zrobić w terra wycinek takowego lasu. Chodzą mi po głowie felsumy madagaskarskie. Piękne zwierzęta.

mandy29 - nie kąsa i nie boi się ludzi. Jak coś w terra robię to włazi na ręce i przeszkadza.

szczupak - u mnie to samo robią bojki :D

W terrarium coś mi nie pasuje - rośliny chyba mają za duże liście i pomniejszają wizualnie szkło. W niedzielę jadę na giełdę więc przy okazji porozglądam się za jakimiś drobnolistnymi roślinami.

Mała zagadka.

Gdzie jest boaska?

Dołączona grafika

A oto i rozwiązanie :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I ogonek

Dołączona grafika

Jedno słowo jak patrze na Twoje zbiorniki przychodzi mi do głowy "ten Koleś musi być szalony" już wyjaśniam: masz już takie różne dziwactwa :o a mimo tego nadal myślisz o nowych zwierzakach do kolejnych zbiorników :shock: a co na to Twoja partnerka ? :lol: moja by mnie z domu wyrzuciła mimo, że mieszkamy u mnie, a Ty sobie bez żadnego ale tworzysz kolejne dzieła, z coraz to fajniejszymi zwierzakami.

Gratuluje przede wszystkim pomysłów i czekam na kolejne odsłony :geek:

Jest taka ciekawa strona terrarystyczna gdzie na pewno pokazywanie tego terrarium było by na miejscu i doceniło by go wielu ludzi, natomiast nie rozumiem, jaki to ma związek z akwarystyką? Ale jedno muszę przyznać, że bardzo ładny okaz z tego węża.

[...]

kilanek11 - gekony super sprawa. Sam mam w planach jakieś tropikalne czyt. z lasów tropikalnych, żeby zrobić w terra wycinek takowego lasu. Chodzą mi po głowie felsumy madagaskarskie. Piękne zwierzęta.

[...]

Też o nich myślałem, ale niestety brak miejsca nie pozwala mi na ich hodowlę, myślę teraz nad gekonem lamparcim odmiana jungle tremper albino het raptor, jest prawie tak samo piękny ale niestety żyje na sawannie i będzie trochę pustawo :(

Ps. Możesz mi podać na PW jakieś dobre forum terrarystyczne[chyba tak się pisze :D ] na którym się udzielasz?

Żeby nie było OT, to wąż piękny. Czym go karmisz i czy długo zajęło przyzwyczajenie go do ludzi?

Kamiloos84 - partnerki nie posiadam :D

kilanek11 - wcina dorosłe myszy i szczurze biegusy.

Co do przyzwyczajania - jak ją kupiłem już była oswojona.

Wężusia dziś zwiedzała konar.

Dołączona grafika

Potem przyszła się przywitać ;-)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A żeby nie spaść owinęła się ogonkiem wokół palca

Dołączona grafika

Potem przesiadka do docelowego 200(kwestia długości może się zmienić oczywiście na plus bo niby mam miejsce na 3m terra)x70x70.

Szacun :shock:

Gdybyś był moim sąsiadem, to bym od Ciebie z domu nie wyłaził. Pełen podziw za Twoją twórczość :shock:

Nowe fotki piękne, po prostu pozazdrościć tak pięknego stworzenia ;) . I oczywiście powodzenia w dalszej hodowli :) .