Jump to content

[112l] ogólne

radarr
 Share

Recommended Posts

Baniak - 112l profilowany

Filtr - Hailea HL-BT400

Grzałka - Elite 150w

Tło - fotomapa

Dekoracje - łupka, 2 skałki, otoczaki

Napowietrzanie - AquaEl AP-100

Dno - żwirek drobnoziarnisty na wierzchu gruboziarnisty czarny

Flora - anubias, jakieś dwie inne zapomniałem nazwy w planach nurzaniec, kabomby, moczarki, mech jawajski

Fauna - 5x zmienniak plamisty(niedługo 6), 4x kirysek spiżowy(obsada czyszcząca, niedługo 6), 4x molinezja ostrousta, 10x neon Innesa(niedługo 15-17) , tymczasowo 1x samica mieczyk Hellera(niebawem przenosiny)

Baniak jest moim pierwszym prawdziwym akwarium. Wcześniej miałem bojownikarium 30l i akwarium ogólne 60l jednak to jest większe od innych i myślę poważnie o rozmnażaniu rybek.

post-7449-13685161519621_thumb.jpg

post-7449-13685161520006_thumb.jpg

Roślinek nigdzie nie można dostać, wszystko wyszło przed świętami :zamieszany: . Jak już będę miał roślinki obsadzę je tak by zasłonić fototapetę i osprzęt ;) . Dzięki za pochwałę kamieni, zjeździłem za nimi całe Katowice i Częstochowę, a i tak były do kupienia w Czeladzi :D .

Hmm. Łysawo coś, ale rozumiem to są dopiero początki...Kilka uwag:

Ten bazalt wygląda na ostry - kiryski mogą się pokaleczyć.

Więcej, więcej i jeszcze raz więcej roślin :!:

Fototapeta jeszcze jak by była porządnie przyklejona, ale nie jest... Ja dojdą roślinki radzę zmienić na coś jednolitego.

Moim zdanie troszkę przesadziłeś z żyworódkami. Harem molek lub harem zmienniaków to już wystarczy. Co 4-6 tygodni od każdej dojrzałej samicy molki lub platki będziesz miał kilkadziesiąt młodych. Jak ich nie zjedzą dorosłe, a zawsze coś się uchowa to niedługo będziesz miał kłopot co zrobić z nadmiarem ryb.

• 4 weeks later...

Już jest aktualizacja obsady a nadchodzą nowe zdjęcia.

Obsada na dzisiaj to:

-4 molinezja ostrousta

-3 mieczyk

-17 neon Innesa

-6 kirysek spiżowy

- glonojad moja sprawa jaki :) w każdym razie bardzo ładny ;)

Dzisiaj obsada roślinna:

- 2x nadwódka szerokolistna

- 2x żabienica

- 1x kabomba

- 1x moczarka

- 1x nadwódka trójkwiatowa

Są już fotki:

post-7449-13685162041639_thumb.jpg

Nie mam zdania o fototapecie ale raczej ją zmienię. Dzisiaj dołożyłem korzeń, moczył się dość długo, wygląda super niedługo aktualka ;) .

Zmiana planów, fototapety nie zmnieniam,jak roślinki się rozrosną to i tak jej nie będzie widać.

Do obsady dodałem 2 bojowniki syjamskie, parę rodziców ok. 20 sztuk narybku. Niestety ich stare akwarium musiałem zlikwidować, ponieważ potrzebny był zbiornik przedszkolny dla młodych molinezji.

A oto i aktualny stan zbiornika:

post-7449-13685162111864_thumb.jpg