Skocz do zawartości

Krewetkarium (może być?)


Rekomendowane odpowiedzi

Do takiego małego litrażu to moim zdaniem tylko i wyłącznie kaskada. Jest tam malutko miejsca, a Ty chcesz jeszcze tam wsadzić filtr wew. ;) Przemyśl to.

I pytanie czy dasz radę utrzymać równowagę biologiczną ?

filtry gąbkowe to jakiś wynalazek, lepiej kup sobie jakiś tani filterek np. HJ-111B - mam takiego

 

Już filtr gąbkowy będzie o wiele lepszy, od tego chińskiego gówna (za przeproszeniem). Filtr za 10 zł nie wydaje mi się, żeby podziałał zbyt długo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie jest to 10 l mianowicie ; 30 x 13 x 20 wychodzi 7800 podziel na 1000 i jest 7,8 litra ale i tu się zdziałać piękny baniaczek .

 

Dla mnie w słowniku polskim nie ma takiej opcji 'nie da się ' .Przemyśl wszystko co chcesz włożyć do baniaka przede wszystkim jakiś mały korzeń .Zamiast gąbki daj kaskadę nie zajmie ci tyle miejsca prawdę mówiąc wcale, na rurce ssącej pre filtr żeby nie wciągało krewci napchaj więcej włókniny nie będzie robić pralki wtedy i będzie oki .

 

Czekam na rozwój sytuacji .

 

Podaje link do mojego 6,4 lita wszystko funkcjonowało jak się patrzy .

Powodzenia

 

viewtopic.php?f=22&t=19106

 

 

I podaje ci link do krewetkarium Mamuta

viewtopic.php?f=22&t=20388

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do swojego bojownikarium 25 litrów też mam zamiar zamontować kaskadę...bądź co bądź siedzieć w pralce to nie jest miłe uczucie :D

 

tak więc do takiego skromnego litrażu tylko kaskada bo krewetki to lekkie stworzenia i miały by poważne trudności z życiem w takich warunkach :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy musi być filtr u kreweci czy wystarczy napowietrzać...

A i jakie rośliny: (pewnie jakieś mchy tylko ja się nie znam to będzie mój debiut w krewetkach)

U siebie mam już moczarkę kanadyjską...

Z tego co się orientuję to potrzebne są drobnolistne np. mały heniek (ile taki kosztuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr to filtr zawsze oczyści wodę a roślinki jakie polecam to przede wszystkim: mech jawajski, wgłębka wodna, gałęzatka kulista...z tych roślin można zrobić trawniczki, zielone ściany, owijać nimi korzenie i kamienie...jak się wszystko ładnie zrobi to będzie cudo tylko że trzeba o to dbać i kupić filtr kaskadowy.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...