Jump to content

Jak skleić akwarium?

michal1003
 Share

Recommended Posts

wszystko po kolei jakie szkło?bo znalazłem w piwnicy jakieś szkło chyba na okna nadaje się?jaki klej?silikon przezroczysty może być?OJ WSZYSTKO PO KOLEI CO MAM ROBIĆ NA RAZIE MAM TYLKO SZYBY NÓŻ DO CIĘCIA SZKŁA I SILIKON PRZEZROCZYSTY.Ja mam 13 lat i nie wiem jak się za to zabrać, po kolei wszystko mi napiszcie

http://allegro.pl/dl-579-silikon-akwary ... 50094.html proszę ... nie trzeba nigdzie jeździć żeby cokolwiek kupić ;) a jak nie masz konta na allegro to http://www.holenderskie.nazwa.pl/index. ... zny-135-ml dwie takie tubki mysle ze starczą ... a jak ci szkoda kasy to nawet nie pakuj się w akwarystyke bo to bardzo kosztowne hobby ... ;/

Popieram kolegów wyżej! No z tym nożem to naprawdę nieżle, do szyby 1 cm (raczej sobie tego nie wyobrażam)! Silikon zwykły przezroczysty do klejenia akwa raczej się nie nadaje, podejrzewam że nie zdoła utrzymać akwa w szczelności albo jeszcze coś gorzej. A po drugie to niech kolega sobie raczej poczyta na forach i gdzie tylko na temat akwarystyki i jej podstaw.

No i tak jak poprzednik napisał.... raczej trzeba się liczyć z kosztami przy takim hobby!

Ja ciałem szybę 1cm zwykłym nożykiem do szkła. Dało radę, choć nie każde ułamanie się udawało ;) Podstawa to jedno solidne nacięcie, bez poprawiania oraz płaskie podłoże do łamania. Silikon zwykły moim zdaniem powinien być ok, jeśli nie jest to silikon anty-grzybowy czy anty-pleśniowy do łazienek.

• Administrator

10mm szkło utnie po dwóch próbach na jakimś kawałku. To akurat mały problem. Większym jest szlifowanie krawędzi. Jak tafla pęknie trochę krzywo to się zajedziesz papierem/kamieniem przy tym. Co do silikonu to może być każdy pod warunkiem, że nie zawiera środków grzybobójczych. A o takie niestety teraz ciężko. Więc pozostaje jedynie silikon akwarystyczny.

Jeżeli pytasz się o podstawy klejenia i zwracając uwagę na Twój młody wiek powiem tak. Nie zabieraj się za akwarium większe niż 40-60l. Klejenie zbiornika wcale nie jest tak prosta sprawą jakby mogło się wydawać. Szyby "jeżdżą" na silikonie, wszystkie fugi trzeba robić schludnie, odbite paluchy na szybach itp, itd. To naprawdę wygląda tylko tak ładnie i pięknie na początku ;).

• 5 months later...

ja skleiłem swoje akwa na klej silikonowy budowlany Sika fix all i już drugi rok się trzyma rybom też nic nie jest do tego własnoręczna pokrywa z włókna szklanego i szyb rewelacja grubość szkła 4mm pojemność 60l, a jako tło to zrobiłem sobie z płyt pilśniowych taką wnękę ustawiłem na zewnątrz zbiornika i pomalowałem na czarno... w przyszłości chcę tam posiać jakieś rośliny trawiaste...