Jump to content

Jaki kirysek do 63l?

czanin
 Share

Recommended Posts

Witam.

Posiadam aqua 63l o wymiarach 60x30x35.

Obsada:

1 x bojownik

10 x neon innesa

4 x otosek

Brakuje mi tylko jakiegoś gatunku do sprzątania dna, bo otosek niestety nie pełni tej funkcji.

Jaki gatunek kirysa mogę dodać? Myślałem o pigmejach, bo boję się, że pandy urosną zbyt duże.

No i boję się przerybienia zbiornika. A może są inne rybki, które podobnie jak kiryski sprzątają dno?

Tylko, że miałem teraz kiryski pstre i po czasie sporo urosły.

Pandy, jak podają strony internetowe, potrafią rosnąć do 5 - 6cm, a moim zdaniem to już spory wymiar by nie było im ciasno w 63l. Pigmeje zaś podobno pływają bardziej w środkowej partii wód i obawiam się, czy nie będą wchodzić w drogę neonkom i czy aby na pewno zaopiekują się podłożem?

Czyli nie bardzo grzebią w podłożu.

Ech... A już byłem zdecydowany na pigmeje. Są małe i baniak byłby dla nich odpowiedni, ale skoro mówisz, że lepsze pandy to pozostaje mi się ponownie zastanowić.

A już miałem jechać po pigmeje. :evil:

Pandy kosztują u nas 9,90zł za sztukę!

Wróciłem z miasta.

Kupiłem 4 szt kiryska panda. Więcej nie mieli w sklepie, a w pozostałych w ogóle nie było.

Cena 8zł za szt. Po nowym roku dokupię kolejnego kompana. Dobrze, że wziąłem pandy, bo żona daje mi zielone światło na zakup baniaka 112l, ale czy się zdecyduję to druga sprawa i rozważania na osobny temat. :D