Skocz do zawartości

Jaki Filtr do 60L ? Kaskada czy Wewnętrzny ? Proszę o Opinię


Jasio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po nowym roku mam zamiar zrobić restart zbiornika 60L założę go w technice Low-Tech obecnie posiadam taki oto filtr ma ok 2-3 lat :mrgreen:http://www.okazje.info.pl/okazja/sport-i-hobby/aqua-szut-filtr-wewnetrzny-turbo-do-akwarium-o-poj-150l.html uchwyty mi się wyłamały więc wisi sobie na druciku zaczepionym do szyby :mrgreen:

Przy restarcie będę chciał kupić jakiś nowy Filtr na co mogę wydać 100zł zastanawiam się tylko jaki brać taki wewnętrzny czy może kaskadę ? Proszę doradźcie mi ? :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dwóch zdań kaskadę. Np. Aqua el FZN-2, mam tą kaskadę i mogę ją polecić, jest bardzo wydajne i cicha. Przed jej zamontowaniem woda była brudna a jak pochodziła jeden dzień to nie było żadnego brudu.

 

Dlaczego polecam tą kaskadę?

1.Nie zabiera miejsca w akwarium

2.Dobrze Napowietrza wodę

3.Jest cicha

4.Filtruje bardzo dobrze

 

 

Minusy.

1.Jeżeli masz pokrywę to trzeba ciąć

2.To nie jest kubełek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo szczeże powiem mam kaskadę w akwa dla narybku 20litrowym co prawda jest to jakaś chińska kaskada Mignon 300 i nie bardzo jestem z niej zadowolony ponieważ nie wyłapuje dobrze brudów ;/ i obawiam się czy wszystkie kaskady są takie słabe ;/ czy tylko te chińskie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ty będziesz zadowolony ale ja jestem zadowolony w 100%, ponieważ wcześniej miałem filtr wew. tez aqua el'a i to była istna masakra. Wszystko się zmieniło gdy włożyłem FZN-2 [obecnie tez mam go w LT] i jest teraz super.

 

seba24 powiem Ci, że prawie każdy kto posiada ten filtr go poleci, bo ten jest produkt naprawdę warty swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ten mocniejszy FZN-3 można zastosować w akwa 60 Litrowym ? Bo za rok może dwa będę chciał większe akwa postawić może będzie to 112l

 

Tylko teraz pytanie czy FZN-3 nie będzie za duży żeby bardzo wirów nie narobić w tym 60 Litrowym akwa.. ;/

Nie chciał bym za rok kupować następnego filtra do nowego akwarium 112l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo szczeże powiem mam kaskadę w akwa dla narybku 20litrowym co prawda jest to jakaś chińska kaskada Mignon 300 i nie bardzo jestem z niej zadowolony ponieważ nie wyłapuje dobrze brudów ;/ i obawiam się czy wszystkie kaskady są takie słabe ;/ czy tylko te chińskie ;p

pewnie masz wkład słaby w kaskadzie(kiepską gąbke). Ja w HBL 301 na poczatku byłem niezbyt zadowolony, ale jak dołozyłem ceramiki garść i kawałki gąbki, tak, że cała jest wypełniona, to efektywnie filtruje.

 

 

Ja polecam kaskade z tego względu,że czyszczenie wkładów to dosłownie chwilka, nie trzeba się męczyć z wyjmowaniem filtra, rozkładaniem, przyczepianiem z powrotem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnei też już teraz myślę że kaskada bo w tych wewnętrznych wkurza mnie wyciąganie go z akwa za każdym razem kiedy trzeba go wyczyścić.. I od tego wyciągania aż mi się uchwyty wyłamały :oops:

Tylko teraz kwestia czy kupić ten FZN-2 czy FZN-3 na 60 Litry ale planuję też nad tym tak żeby starczył w przyszłości również na 112L ... :zamieszany: :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...