Skocz do zawartości

Jakie zastosować wkłady?


bsosieccy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem wkład węglowy jest nie potrzebny, zabiera tylko niepotrzebnie miejsce w koszu, w jego miejsce daj samą ceramikę bez gąbki.

wata perlonowa szybko się zapcha, zastąp ją gąbką z dużymi oczkami, w moim jbl e900 właśnie taka jest.

W jakim zbiorniku on śmiga i jaka obsada ?

Najlepiej jakby kubełek służył jako filtr biologiczny a dodatkowo dać wew. lub kaskadę jako mechaniczny- ja tak mam i jest luksus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wkład węglowy jest nie potrzebny, zabiera tylko niepotrzebnie miejsce w koszu, w jego miejsce daj samą ceramikę bez gąbki.

wata perlonowa szybko się zapcha, zastąp ją gąbką z dużymi oczkami, w moim jbl e900 właśnie taka jest.

W jakim zbiorniku on śmiga i jaka obsada ?

Najlepiej jakby kubełek służył jako filtr biologiczny a dodatkowo dać wew. lub kaskadę jako mechaniczny- ja tak mam i jest luksus.

Zbiornik mam 60l a co do obsady to jestem w trakcie wymiany ale na razie mam:

gupik-4

mieczyk-2

molinezja-2

miedzik-2

neon-4

kirys-2

Tylko proszę nie piszcie że ta obsada jest nieprawidłowa. Wiem i powoli oddaję i zamieniam.

 

Co do filtra to chciałbym zastosować takie wkłady aby woda była kryształ a jak na razie nie jest. Nie chcę stosować dodatkowych filtrów. Czyli mam zastosować tylko ceramikę bez węgla i waty?, a w zamian za to gąbkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają oryginalne kosze z e900- fotka poniżej.

Ja zastosowałem tak :

Kosz 1 kombi po bokach mam ceramikę a na środku gąbkę,która była w filtrze.

Kosz 2 cały zasypany ceramiką

Kosz 3 bio bale eheima - mają większą porowatość od ceramiki ( fotka poniżej )

Kosz 4 ceramika

Proponuje zrób jak ja tylko z 3 koszami

Kosz 1 kombi po bokach ceramika na środku gąbka

kosz 2 zasyp cały ceramiką lub bio bale eheima

Kosz 3 zasyp cały ceramiką

Oczywiście to są moje propozycje.

Jak filtr będzie pracował non stop to po tygodniu (może dwóch tyg.-zależy to jak szybko osadzą się pożyteczne bakterie we wkładach ) woda na pewno będzie kryształ.

post-2858-13685161531546_thumb.jpg

post-2858-13685161532081_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję za propozycję, zaopatrzę się w substytuty i przy najbliższej okazji to wymienię. Co do wody robi się klarowna :lol: tylko zastanawiam się nad dziwnym zjawiskiem które pokrywa powoli moje szyby. Jest to coś w postaci "kurzu", "płatków sniegu" koloru białego.

Co to za mieszkańcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...