Jump to content

Glonojady 60l


Recommended Posts

Jeśli chcesz kupić Ampularie przyjmij , że 20 litrów przypada na jednego tego ślimaka. Nie kup ich zbyt dużo bo mogą rozmnożyć się w przerażającym tempie , a potem zjadać rośliny.

 

Głupoty! Same głupoty!

Przykładowo gatunek Pomacea bridgesii (jeden z najbardziej dostępnych w handlu) nie zjada roślin bo nie może i mu nie smakują :) Potrafi umrzeć z głodu w akwarium holenderskim! Dodatkową zaletą jest że zjadają martwe i uschłe rośliny. Co do ilości to maks 3 u Ciebie. A jeśli chodzi o rozmnażanie to nawet nie jest to taka łatwa sprawa... Wiele osób próbuje a nie może ich rozmnożyć. Poza tym one składają kokon nad wodą więc bez problemu można usunąć biorąc pod uwagę że jajeczka dojrzewają ponad 3 tyg więc przez tyle czasu na pewno zostaną odkryte przez akwarystę.

Link to comment
Share on other sites

Gdy namnożą się w dużych ilościach zjadają rośliny... Co do tego kokonu to chyba wiem , że nie są to obojnaki. Ale gdy kupi ich za dużo w tedy może mieć plagę. Zjadają szczątki roślin itp? Tak samo jak neritina i clithon.

Link to comment
Share on other sites

Nie wmawiaj czegoś co jest nieprawdą. Nie zjadają roślin nawet gdy są w dużej liczebności. Nie ten gatunek co ja wymieniłem. Sam w 112L mam ich 7 i zjadają tylko to co im spadnie na dno a mało tego raczej jest a roślinki całe :D Nawet mam ułatwianie bo nie muszę usuwać zgniłych liści bo znikają bardzo szybko w pyszczkach ślimaków.

 

 

 

PS. Nie interesuje mnie czy Ty wiesz bądź nie... Odpowiadam akurat w ten sposób bo koleżanka która założyła temat raczej nie wie.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie - gdyby była to kłótnia polegała by na : Tak! , Wcale , że nie itd. Ja moje informacje znalazłem w książce. Cytuję: " W akwarium trzeba pilnować , aby ślimaki te nie rozmnożyły się zbytnio(w sprzyjających warunkach czynią to bardzo szybko składając złoża jaj na szybach tuż nad powierzchnią wody), bowiem będąc w nadmiarze mogłyby zacząć uszkadzać delikatniejsze rośliny". Kolega znalazł informacje pewnie gdzie indziej , dlatego powstała "wymiana zdań" na tak wielką skalę :)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...