Skocz do zawartości

Problem z mieczykami i molinezją.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od niedawna zauważam że dwa mieczyki chowają się przy rogach akwarium i są przy dnie tylko jak nasypię jedzenia to podpłyną. Jeden już mi zdechł, ponieważ pływał cały czas ze zwiniętym ogonem i tam pływał jak fala, na boki. U tego co jeszcze żyje to też raz po raz pływa ze zwiniętym ogonem i też się chowa. Zauważyłem u niego taką centkę białą jakby chrostkę ale ospa to to nie jest ponieważ ryba byłaby cała w kropkach a tam jest na brzuchu dokładnie taka biała centka. Na jednej molinezji czarnej także zauważyłem, że ma nad okiem dwie kropki i jeszcze miała jak odchyliła płetwę skrzelową lecz raczej ze zwiniętym ogonem nie pływa. Musiałbym stać nad akwarium parę dobrych godzin żeby zobaczyć czy też się chowa i zwija ogon. Mam akwarium 120 L jest w nim sporo ryb, ponieważ kupiłem na targach. Głównie jest: 7 mieczyków, ok. 10 molinezji, 10 neonków, 2 glonojady, 3 kirysy, 2 kosiarki. Bardzo Was proszę o pomoc nie chcę stracić więcej mieczyków, wydałem na nie kupę kasy i szkoda ich teraz tracić. Aha jeszcze myślałem nad sprawdzeniem pH w wodzie. Przed wigilią w czwartek wymieniałem pół wody ale to już wcześniej tak pływała jedna później następna.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlewałem Ichtio i Cmf Tropicala. Teraz się boję że je bardziej osłabie. Nie robiłem niestety żadnych testów wody w akwarium. Jak zakładałem akwarium to dojrzewało później wpuściłem ryby z innego akwarium i za rok dokupiłem rybek na targach. Foto spróbuję zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak. Ale pisał też że molinezja

. Na jednej molinezji czarnej także zauważyłem, że ma nad okiem dwie kropki i jeszcze miała jak odchyliła płetwę skrzelową

Strzelać każdy może co to za choroba. niech najlepiej doda zdjęcia to ułatwi nam identyfikację choroby. U molinezji to może byc ospa ( faza początkowa), ale nie jestem pewien bez zdjęć :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiecie że nie idzie tak ryby złapać w aparacie. Zdjęcia nie pokazują za dużo bo ryby się chowają najczęściej dwa mieczyki czasem trzy jak nikogo nie ma przy akwarium wtedy można zrobić zdjęcie ale jak podejdę to zaraz zaczynają pływać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...