Jump to content

labiryntowe do 50l?


Recommended Posts

Niestety nie można umieścić tylu duzych ryb w tym litrażu. Harem bojowników (1+20) w sam raz do takiego litrażu. Radzę jednak umieścić w akwarium bardzo młode rybki inaczej moga wszystkie 3 ze sobą walczyć i w efekcie zniszczyc sobie swoje piekne płetwy. Młode rybki nauczą się żyć razem ze sobą pokojowo. jezeli jednak gurami to polecam gurami dwuplamiste odmianę złotą (bo ładniejsza od klasycznej)1 samiec i dwie samice. Wbrew opiniom mogą żyć w tak małym akwarium jeżeli będzie gęsto obsadzone roślinkami (wiem od innych akwarystów). Miałem kiedyś gurami mozaikowe i nie polecam ze wzgledu na kaprysy tej ryby. A to ph nie to, a to temperatura nie ta. Gurami dwuplamiste jest odporne, wytrzymałe, ładne i daje wiele satysfakcji. Mogę polecić także haremik prętnika karłowatego. Gęsta obsada roslin, stara woda i stała temperatura 25-28 - hoduje sie super. Wiem, że będę skrytykowany za te gurami w 50 litrach ale widziałem takie akwaria i ryby były w rozkwicie.

Link to comment
Share on other sites

ciągle myślę o sklejeniu akwa 200l bo w tym moim 50 to gupiki tylko... :cry: . 200 litrów dobrze zarośnięte stykło by na 5 gurami?

Do 200l spokojnie można 2+4 gurami mozaikowego ;)

Niestety nie można umieścić tylu duzych ryb w tym litrażu. Harem bojowników (1+20) w sam raz do takiego litrażu

:zamieszany:
Link to comment
Share on other sites

jezeli jednak gurami to polecam gurami dwuplamiste odmianę złotą (bo ładniejsza od klasycznej)1 samiec i dwie samice. Wbrew opiniom mogą żyć w tak małym akwarium jeżeli będzie gęsto obsadzone roślinkami (wiem od innych akwarystów).

Niezłe lejce :!: Widziałeś kiedyś gurami :?:

:lol:

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...