Skocz do zawartości

Dziwny, szary osad na kamieniach.


Spirit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio zaczął pojawiać mi się osad na kamieniach.

Wychodził on jakby z tych koszyków na rośliny (teraz już tych koszyków nie mam).

Ale Zauważyłem też, że stworzył się na kamieniach przy samym tle strukturalnym.

Teraz usunąłem to coś poprzez zamieszanie kamieni i podmieniłem około 50% wody.

 

Chciałem Was zapytać skąd to się wzięło, czym było i jak temu zapobiegać.

Zdjęcie tego: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/97f ... a63dc.html

 

Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samooo... Jest to bardzo uciążliwe estetycznie ale chyba nie ma szkodliwego wpływu na rybki. Najlepiej to podaj wszystkie dane, litraż, obsada, oświetlenie, filtracja itp. Ja to zwalczyłem poprzez "dbanie" o jak najlepsze warunki wody w akwa. I z tego co pamiętam chyba nawet mieczyki mi w tym pomagały zjadając to coś ale nie jestem pewien bo to już dawno było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem to coś tak jak mogłem ręcznie i odmuliłem dno, dzięki czemu przy okazji podmieniłem ok.50% wody, tak jak pisałem na wstępie. Także teraz sytuacja wygląda o niebo lepiej i generalnie kamienie są o wiele czystsze. W wyborze podłoża też się sypnąłem. Kamienie są za duże i za dużo pokarmu i odchodów się tam zbiera. Poza tym ciężej odmulić.

 

Litraż: 54L

Obsada:

1. 2x molinezja księżycowa + cztery urodzone, które zamierzam oddać jak troszkę podrosną.

2. 6x Neon Inessa

3. Bojownik samiczka (Wydaje mi się, że syjamski, ale kupowałem kompletnie w ciemno po wyglądzie w sklepie, w którym nie było podanej rasy).

4. 2x glonojad (również nie wiem jaka rasa)

 

Domyślam się, że obsada jest, że tak powiem - zwalona, ale tak to jest jak się kupuje na wyczucie.

W wakacje zamierzam zmienić akwarium 200L, więc będzie lepiej.

 

Filtracja: Filtr Fluval U2

 

Oświetlenie: Jażeniówka 1x15W, barwa zimna,biała.

Parametry wody: To tak, kopiując zdanie z innego mojego postu tutaj na forum: "Co do parametrów wody - nie znam ich. Powiem szczerze, że za założenie akwarium wziąłem się intuicyjnie i nie miałem wtedy zielonego pojęcia co i jak (co nie znaczy,że teraz wiem:)). Zamierzam w najbliższych dniach kupić kilka testerów i sprawdzić wodę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię. Dzięki za uspokojenie, że to nie jest groźne dla ryb.

 

Jeszcze zapomniałem napisać, że w obsadzie znajdują się jeszcze ślimaki Anetome Hellena, sztuk 4. Dodatkowo oczywiście ślimaki, które są zjadane przez Helenki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem wcześniejszego posta jakby co, więc możesz przeczytać.

 

Zapomniałem jednej rzeczy napisać.

Kilka dni temu w tajemniczych okolicznościach jeden neonek mi zniknął (było ich 7). Nie znalazłem ciała, ani nic. Po prostu zniknął.

Ktoś mi powiedział, że glonojad mógł go zjeść. To możliwe? Co mogło się z nim stać? Na pewno nie wyskoczył, ponieważ jest pokrywa. Nie było takiej możliwości. Sprawdziłem, czy nie wpłynął za tło strukturalne i też nic tam nie ma prócz ślimaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, skoro tak to mówi się trudno. Na zdrowie im ;).

 

 

EDIT:

 

Zrobiłem test wody na PO4.

Kolor wody wyszedł mi ciemny niebieski, co według dołączonego schematu oznacza 3,0-5,0 mg/L fosforanów.

Już patrzyłem nawet pod światłem i tak czy inaczej wychodzi za dużo. Najbidniej 2,0mg/L. A z tego co jest napisane na ulotce, prawidłowo powinno być jakieś 1,0mg/L.

 

Jak to teraz obniżyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...