Skocz do zawartości

krewetka


Rekomendowane odpowiedzi

witajcie moi mili mam do was takie pytanko a w sumie to nawet kilka czy do swojego akwarium moge wpuscic krewetki a jesli tak to jakie byscie mi polecili i czy sa trudne w hodowli: basenik ma 200 litrow a plywa w nim

2 brzanki rekinie

5 kiryskow

3 wegorki 1 bojownik

1 mieczyk (ale tylko chwilowo jest u mnie na "komornym")

3 ramirezki 1 glonojad

4 skalarki

i to chyba tyle z gory bardzo wam dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz krewetki to filtrujące. Jako jedyne nie są narażone na zjedzenie ich przez ryby. Spokojnie dwie wystarczą na Twoje akwarium. Nie musisz o nie jakoś specjalnie dbać,żywią się planktonem i prowadzą swój własny tryb życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze? jak bedzie duzo roslin, a ryby nie beda karmione zywym czy miesnym pokarmem to nie rzuca sie na krewetki, Zainwestuj w mchy i korzen oraz stworz jakies kryjowki, po 3 tygodniach mozesz spokojnie wpuszczac krewetki, na poczatek jakies 15 sztuk:) polecam red cherry :) Dlaczego po 3 tyg?? bo w tym czasie mchy troche sie rozrosna i krewetki beda mialy schronienie i godne warunki zycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci polecił krewetkę filtrująca jest dość duża i możesz je trzymać ze swoja obsada ryb bez problemu sam mam dwie .jednak musisz wiedzieć ze krewetka co jakiś czas przechodzą wylinkę, przez ten czas ukrywają się przed innymi, ( u mnie ostatnio jedna weszła za tło strukturalne) a potrafią się ukryć.Bywa też tak że lubią wyjść z aqua nawet przez otwór w pokrywie na kable , dla krewetek potrzebne są kryjówki i mchy dobre sa bardzo korzenie i kokos zjadają drobinki ponieważ zawierają garbnik a jest to potrzebne w rozmnażaniu ale z tego co wiem jest je bardzo ciężko rozmnoży(filtrującą) krewetka filtrująca najczęściej przebywa w miejscu gdzie znajduje się ciągły ruch wody ( u mnie przy wylocie wody z pompki)żywią się drobinkami wyłapanymi w wodzie .zobacz ... :geek:uuuuuuuu ale się rozpisałem

sort=detepost-982-13685154218801_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tego co wiem jest je bardzo ciężko rozmnoży(filtrującą)

w warunkach akwariowych jeszcze nikt nie rozmnożył tej krewetki. Cały szkopuł polega na tym, że krewetki te żyją w wodzie słodkiej, a do rozmnożenia (wylęgu młodych itd.) potrzebna jest woda słona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krewetki żywią się tym co wyłapią w wodzie chętnie jedzą pokarm dla ryb po prostu jak filtr co złapie próbuje..na załączonym foto widzisz właśnie jak wyłapuje drobinki .kiedyś w temacie napisane było że żywią się planktonem ,ale poważnie jedzą nawet ochotkę.u mnie w aqua widziałem jak zjadła narybek malutka rybkę chyba gupika i proszę nie piszcie że to nie możliwe widzę dobrze i wiem co się dzieje w moim aqua pozdrawiam ...post-982-13685154221041_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...