Skocz do zawartości

chory ramirez


Rekomendowane odpowiedzi

Moja samiczka ramireza zaczęła pływać przy powierzchni wody ( jako jedyna poza gupikami ). Zwiększyłam falowanie wody, zrobiłam podmiankę i bez zmian - wciąż przy powierzchni. Nie zaobserwowałam szybszego oddychania, natomiast to co mnie niepokoi to jej płetwa ogonowa - jest całkowicie złożona przez cały czas, a ok. 2mm od płetwy na grzbiecie pojawiło się dość wyraźne wgłębienie. Trochę wygląda jakby miała w tym miejscu złamany kregosłup ale to chyba niemożliwe ?

 

Akwarium 480l, obsada:

parka p.Ramireza

1+3 p.żółtych

8 kirysów panda

7 otosków

30 neonek

2+3 gupików

6 pstrążenic

4 zbrojniki

garść krewetek :)

 

Z osprzętu niewiele moge podać, nie spisałam, a ciemna masa jestem z takich rzeczy, ale to co pamiętnam:

2 filtry Eheim ( zew i wew )

4 świetlówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napowietrzacz masz? Być może wystepuje takie coś:

Moim zdaniem (jestem pewien), to ryby sie truja. Jest to spowodowane tzw. Nitrit pic-em

Czyli szczytem Azotynow. Zwiazane jest to z jeszcze niedojrzalym zbiornikiem. Zbyt szybko zarybiles zbiornik!

W nowo zalanym Akwa znajduje sie bardzo niewiele Bakterii-nitryfikacyjnych.

Po zalaniu Baniaka i wpuszczeniu rybek, rybki zaczynaja trawic i wydawac... Rezultatem jest Ammoniak (NH3) w wodzie zasadowej czyli powyzej neutralnego pH 7. W kwasnej wodzie zmienia sie Ammoniak w Ammonium, ktore nie jest az tak trujace. Aby zneutralizowac NH3 sa potrzebne Bakterie (Nitrosomonas i Nitrosococcus) One wlasnie przetwazaja NH3 w Nitrit (NO2). Na poczatku jest bardzo malo tych wlasnie Bakterii i dlatego rosnie stezenie NH3. NO2 jest rowniez bardzo trujace. Aby NO2 przetworzyc potrzebne sa Bakterie (Nitrobata i Nitrocystis). Ich rowniez niema w Akwa. One moga sie dopiero rozwinac jezeli ta pierwsza grupa Bakterii przetwozy NH3 w NO2. W tym czasie (do rozwiniecia sie tych Bakterii) rosnie stezenie bardzo trujacego NO2. Juz 1mg/l wody jest dla wiekszosci ryb smiertelne. 0,5mg/l moze pozostawic nie odwracalne skutki jak: bezplodnosc, karlowacienie itp.

Z rozwijaniem sie tych Bakterii spada stezenie NO2. One zamieniaja NO2 w slabo trujacy NO3. Ten caly cykl trwa w zaleznosci od Baniaka, jego obsady i jakosci filtracii od 2 do 5 tygodni.

NO3 nie powinno przekraczac 50mg/l wody. A to reguluje sie przez podmiany wody

To sa FAKTY. Zadne TEORIE.

Wiec podmien 50% wody i lec do sklepu po Sera nitrivec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...