Skocz do zawartości

[45l] Moje pierwsze akwarium


Filip_B
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium:

 

Akwarium 45l profil 50x30x30cm firmy diversa

 

Sprzęt:

 

Tetra tec Easy Crystal Filter 250 - narazie daje radę

Tetra tec Easy Crystal Box 300 - Taka skrzynka do której się wkłada filtr i grzałkę

Tetra tec HT25 - grzałka 25w - daje radę

Standardowa świetlówka 11w w pokrywie

 

Rośliny:

 

2x Anubias nana

2x Anubias congensis

2x Ophiopogon jaburan mini

1x Ophiopogon japonica

 

Obsada:

 

Narazie brak (akwarium dojrzewa)

Możecie też pisać propozycje obsady.

 

Jest to moje pierwsze akwarium więc komentujcie

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie się sadzi anubiasa?? I dlaczego sprzedają rośliny nie-akwariowe w sklepie zoologicznym??

 

Bo nabijają kasę na nieświadomych osobach.

Sklep bardziej zarabia na kimś kto kupi roślinkę która mu zgnije - bo klient zaraz poleci po nową, niż na kimś komu będą świetnie te roślinki rosły.

Wiele roślin potrafi wytrzymać nawet kilka miesięcy pod wodą, a dopiero później gniją. Czy to konkretne zielsko to roślinka akwariowa czy nie się nie wypowiem.

A anubiasy oczywiście można sadzić też w podłożu. Zawsze sadziłem w podłożu i zawsze było ok, nawet je rozmnażałem. ;)

 

Co do aranżacji, nie ma zbyt co oceniać - to początek, ale całkiem przyjemny początek.

Skombinuj sobie tło jakieś fajne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne akwarium, naprawdę. Roślinki - oby się ładnie rozrosły i będzie super :) Może jeszcze jakiś korzonek, na to trochę mchu, może jakieś microsorum na korzeń.. Co do obsady - może gupiki, jakiś otosek i kirysek, ewentualnie może jakieś pielęgniczki - kakdu lub ramirezy. Trochę porobić kryjówek, np. z kokosów. Jest trochę w czym przebierać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...