Skocz do zawartości

Weryfikacja obsady do 160l.


mr.slob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy na Waszym forum i dopiero zaczynam przygodę z akwarystyką, dlatego też proszę o weryfikację mojej obsady do akwarium profil 112l. Nie ukrywam, że sporo czytałem/przeglądałem Wasze i inne fora dotyczące akwarystyki i mam nadzieję, że dużo mi rybek nie odsiejecie ;-)

 

Neonek Innesa 10

Brzanka Wysmukła 2+2

Cierniooczek Kuhla 6

Grubowarg syjamski 4 (ale czy nie za małe akwarium?) lub Kirysek panda 6(?)

Pielęgniczka Ramireza 1+1

Bojownik syjamski 1+2

Krewetki RC (4-6)

 

Co do filtra, to myślę o kubełku, ale czy to konieczność przy takiej obsadzie? Czy są filtry wewnętrzne, które sobie z tym poradzą?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowy na Waszym forum i dopiero zaczynam przygodę z akwarystyką, dlatego też proszę o weryfikację mojej obsady do akwarium profil 112l. Nie ukrywam, że sporo czytałem/przeglądałem Wasze i inne fora dotyczące akwarystyki i mam nadzieję, że dużo mi rybek nie odsiejecie ;-)

 

Neonek Innesa 10

Brzanka Wysmukła 2+2

Cierniooczek Kuhla 6

Grubowarg syjamski 4 (ale czy nie za małe akwarium?) lub Kirysek panda 6(?)

Pielęgniczka Ramireza 1+1

Bojownik syjamski 1+2

Krewetki RC (4-6)

 

Co do filtra, to myślę o kubełku, ale czy to konieczność przy takiej obsadzie? Czy są filtry wewnętrzne, które sobie z tym poradzą?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

obsada ok po za gubowargami przy tej obsadzie było by im za ciasno i lepiej dać otoski zamiast pand ok 6-8szt

i przy ramirezkach będziesz miał problem z utrzymaniem krewetek ;) w sumie brzanki też nimi nie pogardzą

filtr jeśli zdecydujesz się na wewnętrzny to jego minus jest taki że zajmuje więcej miejsca i masz mniej w nim miejsca na media (wkłady)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedzi.

Po dłuższych negocjacjach z żoną, akwarium będzie powiękoszone do 160l (100x40x40).

Czy powyższa obsada (a zwłaszcza bojowni+ramirezki), przy "odpowiedniej" ilości roślinnności, ma szanse na "w miarę" spokojne życie, tj czy starczy miejsca na dwa terytoria?

I czy zmienilibyście ilości powyższych rybek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowany postem Madzik(na innym wątku)

(...)

Na pewno chcesz neony? Jest tyle pięknych gatunków małych ryb ławicowych a wszyscy te oklepane neony.

Pomyślałem, że coś w tym jest. Po co powielać akwarium, które już ktoś gdzieś ma w bardzo podobnej konfiguracji. Wiem, że każde jest inne, ale wiecie o co mi chodzi.

Co można zmodyfikować, żeby nie było tuzinkowo?(pogrubione chciałbym żeby zostało)

Cierniooczek Kuhla 6

Bojownik syjamski 1+2

Krewetki RC (4-6)

 

Neonek Innesa 10

Pielęgniczka Ramireza 1+1 // czy mogłaby być np. Pielęgniczka kakadu?

Kirysek panda 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pand może być nawet 7-8 sztuk.

Harem Kakadu 1+3 będzie ok. ;)

Co do gatunków ławicowych-zależnie jakie ci podobają. Ja bardzo lubię zwinniki jarzeńce, Blehera, bystrzyki pięknopłetwe, żałobniczki, drobnoustki obrzeżone. Co do neonów to jedyny gatunek, który mi się podoba to neon czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę pomęczę, co by potem rybki się nie męczyły ;-)

A może tęczanki neonowe?

Czy tak by mogło być:

Cierniooczek Kuhla 6

Kirysek panda 6

Bojownik syjamski 1+3

Pielęgniczka kakadu 1+3

Tęczanka neonowe 10(ale czy nie za dużo)

Krewetki RC (4-6)

?

Zdecydowanie za dużo, zdecyduj się na jeden harem i tęczanki przy tej obsadzie odpadają (za ciasno im będzie) pomyśl może o razborze espei ładnie będzie wyglądała na tle reszty ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejne zmiany.

Kakadu pozjada krewetki, nawet gdyby krewetki żyły same w zbiorniku przek pół roku i się rozmnażały, to po wprowadzeniu 1+3 p. kakadu populacja zostanie zjedzona. Czyli wracam do p. ramireza(która w większości przypadków wcina młode skorupiaki, podobnie jak bojownik).

Dodatkowo cały czas myślę o tych tęczankach neonowych. A gdyby poniższa obsada dotyczyła 200l zbiornika (100x40x50)? Czy w 200l poniższy skład by "zagrał"?

 

Cierniooczek Kuhla 6

Kirysek panda 6

Bojownik syjamski 1+3

Pielęgniczka Ramireza 1+1

Tęczanka neonowa 10

Krewetki RC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...