Skocz do zawartości

proporczykowiec z kap lopez - kilka pytań


Sorcor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem proporczykowca z kap lopez.

No i pojawia się kilka pytań, szukałem w sieci ale rozbieżność zdań jest tak wielka, że zgłupiałem.

 

1.

Proporczykowce trzyma się w parach czy haremach?

2.

Czy proporczykowiec może żyć z 2 spokojnymi gupikami w 54l?

3.

Czy do 54l można dać 2 parki (tak pasowałoby mi najbardziej ale domyślam się, że może być problem)

4.

Czy faktycznie będę musiał kombinować jak przykryć akwarium żeby nie wyskoczyły? Czy na przykład 5 cm odległości tafli wody od krańców akwariów by zabezpieczyło.

5.

Jaki jest minimalny litraż dla tej rybki? (ewentualnie mógłbym pomyśleć nad przełożeniem jej do krewetkarium.

 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam Sorcor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem proporczykowca z kap lopez.

No i pojawia się kilka pytań, szukałem w sieci ale rozbieżność zdań jest tak wielka, że zgłupiałem.

 

1.

Proporczykowce trzyma się w parach czy haremach?

2.

Czy proporczykowiec może żyć z 2 spokojnymi gupikami w 54l?

3.

Czy do 54l można dać 2 parki (tak pasowałoby mi najbardziej ale domyślam się, że może być problem)

4.

Czy faktycznie będę musiał kombinować jak przykryć akwarium żeby nie wyskoczyły? Czy na przykład 5 cm odległości tafli wody od krańców akwariów by zabezpieczyło.

5.

Jaki jest minimalny litraż dla tej rybki? (ewentualnie mógłbym pomyśleć nad przełożeniem jej do krewetkarium.

 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam Sorcor.

1. Haremach, chociaż trzymanie w parze nie jest niebezpieczne dla samicy, samce nie są tak natarczywe jak np samce niektórych pielęgniczek, czy żyworódek.

 

2. Może

 

3. Tego nie wiem, ale jeżeli długość baniaka jest ok. 60-70cm, to myślę, że 2 parki/haremy można wcisnąć.

 

4. Lepiej baniak przykryć

 

5. Litraż.. :| , WYMIARY!!!!! Litraż nie jest ważny!. Ok. 40cm długości dla haremu/parki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam standardowe wymiary tj 60x30x30.

Mam w akwarium ławiczkę neonów i miałem gupiki ale się wykruszyły i zostały 2. Dlatego zastanawiam się nad proporczykowcami. W zoologicznym widziałem 2 pary i szczerze mówiąc chętnie kupiłbym obie ale nie wiem czy im ciasno nie będzie. Chociaż z drugiej strony to gupiki mogłyby iść do krewetek.

To będę musiał pokombinować nad jakimś zabezpieczeniem przed wyskakiwaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...