Skocz do zawartości

Jak wam się podoba moje akwarium 30l?jakie zmiany?dojadzcie.


michal1003
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Eryk to ci się naprawdę udało :D Bardzo obrazowe :D

 

A wracając do tematu, to miałam taki pomysł w mojej 112, ale nie zaryzykowałam trzymania dwóch bojowników samców. A co dopiero w 30l. Zresztą w jakimś kraju urządzane były walki bojowników na wzór walk kogutów, psów... więc coś jest w tym poglądzie, że nie łączy się samców bojownika w jednym akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W sumie to akwarystyką zajmuję się dopiero od niecałego roku więc żadnym autorytetem to ja nie jestem ale jak na moje oko to te neonki w tym akwarium nie pływają tylko się przemieszczają :D

 

Michał jak będziesz miał kiedyś okazję obserwować ławicę neonek to zrozumiesz o co mi chodzi. Ja sam neonek nie hoduję ale widziałem je na giełdzie w łodzi, piękne ryby, facet trzymał ich sporo na sprzedaż ale w dużym, długim akwa. W takich akwariach te ryby nie "podskakują" i nie stoją w miejscu tak jak na tym filmiku ale pływają całą ławicą wzdłuż akwarium zataczając kręgi. Robią to zapewne bo czują się bezpiecznie. A w akwarium które było pokazane na filmiku widać że ryby nie czują się pewnie i że są zestresowane. Chociaż sam wystrój przyznam że ładny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film fajny ale raczej unikał bym porównań do niego, bo z tego co mi się udało naliczyć to na tym filmie pływa 7 neonek i nic więcej. Poza tym widać na filmie że w tym akwarium jest użyty filtr kubełkowy co w jakimś stopniu pomaga utrzymać odpowiednie parametry wody na lepszym poziome niż filtry wewnętrzne. Na koniec zgadzam się z przedmówcą sam próbowałem trzymać 8 neonek w 25l ale efekt był kiepski. Po przeprowadzce do 54l dopiero zaobserwowałem stadne zachowania tych ryb, pomimo faktu że moja grupka liczy teraz 12 sztuk, różnica w zachowaniu jest kolosalna. Jestem sobie w stanie wyobrazić jak wyglądało akwarium które widział Marcin90 :P Czasami mniej znaczy lepiej ja osobiście w 25l trzymam teraz tylko bojownika i kilka krewetek i dużo bardziej mi się podoba wizualnie niż wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jakbyś oddał tego danio a dokupił kilka neonek to byłoby już całkiem całkiem...

 

Akwarium jak na początek prezentuje się dość przyzwoicie mimo że nie podobają mi się te ze ściętymi bokami ;)

Nie miałem nigdy bojownika ale słyszałem o nich różne opinie, możliwe że będzie ci atakował resztę obsady ale i może się zdarzyć "pokojowy" okaz, lepiej poczekajmy na opinię kogoś kto zna się na tych rybach ;)

 

Moje rady: zasłoń filtr jakimiś wysokimi roślinami, posadź jakiś trawniczek od frontu i przykryj akwarium od góry jakąś szybą. fajnie by było jakbyś obsadził korzonki jakimś mchem ;) ewentualnie jeszcze parę kamyczków i będzie cacy :D

 

edit: wydaje mi się że on dobrze wie że to jest naklejka xD swoją drogą dobrze radzę usuń ją z szyby bo wygląda dość komicznie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak odpowiedz na wszystkie posty od mojego ostatniego ,a więc nie jest to akwarium aquael poprzednie moje było tej firmy to jest 55l,ja go nie wybierałem,na razie muszę dokupić świetlówkę żwirek i rośliny jakie mam zapisane na kartce a bojownik git majonez był z kubka ale jakiś spokojny i nie gryzie ,chętnie bym danio wywalił ale nie ma jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Polecam:

5 samców gupika endlera

10 krewetek RC

druga obsada:

samiec bojownika

kilka ślimaków

trzecia obsada:

6 razbor micro galxy

ogarnij się mistrzu napisałem wyżej że akwarium nie istnieje jak chcesz coś polecać to pisz do tematu mojego z 63l ale i tak tam rybek nie dokupuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...