Skocz do zawartości

Czerwone plamy u welonki!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. posiadam od 2 miesięcy welonka. Jeśli chodzi o warunki w jakich go hoduję to akwarium 80L, filtr, napowietrzacz także wszystko jest ok. Ale mam problem od 3 dni. Pojawiły się na jego ciele czerwone plamy. Dziś też zauważyłam że na ogonku robią się mu czerwone prążki. Do tego jest trochę osowiały i szeroko otwiera pyszczek jakby łapał powietrze. Na początku myslałam że może otarła się o zamek gdyż te zmiany występują tylko po jednej stronie, ale zaczęły się powiększać więc pewnie to nie to. Bardzo proszę o poradę co zrobić!. Załączam zdjęcie i zaznaczam że te czarne plamy i srebrny pasek na tułowiu były od nowości.Pozdrawiam

 

Dulle: Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłaś wodę do zdjęcia?Widzę bąbelki na tych sztucznych roślinach.Kiedy była podmiana?Te plamy to poparzenia amoniakiem,uwidacznianie się naczyń krwionośnych na ogonach welonów to objawy wysokich stężeń związków azotowych w wodzie.Welonkę masz 2miesiące a zbiornik wygląda na dopiero zalany.Napisz coś na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślina jest nowa prawda. A bąbelki wzięły się z tego że mam napowietrzacz na końcówce kranu który robi mnóstwo małych bąbelków. Wymieniałam 30% wody w akwarium i po prostu osiadły na roślince. Czy są jakieś środki które zmniejszają poziom amoniaku w wodzie???

 

Dulle: Pisz poprawnie, bo grozi Ci ostrzeżenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rybka wyzdrowiała. ale zauwazyłam dzis jak zaczepia glonojada a on sie przyssał na chwile do jej boku. nie wiem czy to moze miec cos wspólnego z tymi wczesniejszymi plamami???? moze to nie było spowodowane amoniakiem tylko to wina glonojada. Juz sama nie wiem.... Może znacie podobne przypadki.?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...