Skocz do zawartości

Temperatura wody


Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowując - w pokoju masz mniejszą temperaturę. Zbiornik niewielki więc szybko powinien się wychładzać do temperatury otoczenia. Ten termometr na podczerwień na pewno dobrze mierzy?

 

W akwarium dwa termometry. Naklejany jest do kitu, ale rtęciowy powinien być ok.

Jest szansa że one źle pokazują, jak kiedyś sprawdzałem w sklepie ile termometrów [szklanych] przekłamuje to przynajmniej 1-2/10 pokazywały złe wartości.

 

Oświetlenie nie powinno rozgrzewać wody, to LED-y. No chyba że masz jakiś grzejący się zasilacz?

 

Jakiej firmy grzałka? Na pewno się nie włącza co jakiś czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten na podczerwień jest sprawny.

Grzałkę sprawdzę jutro bo synek już dawno śpi i nie chcę już palić światła w pokoju.

Wcześniej miałam zwykłą żarówkę i woda się nagrzała do 30 stopni :shock: ale na szczęście nie było w niej rybek bo by chyba wyszła zupa rybna :oops: po tym incydencie zainstalowałam ledy.

 

Grzałka ma lampkę sygnalizującą o tym że grzeje ale jak już woda osiągnie żądaną temp to lampka gaśnie ale czy całkiem się wyłącza grzałka to szczerze powiem że nie wiem. A czy grzałka powinna być włączona non stop nawet jak woda ma większą temp niż ustawiona na grzałce?

 

A może wcale nie muszę obniżać temp?? Ale wydaje mi się że jak woda miała mniejszą temp to rybki były "żywsze" teraz są takie jakby lekko osowiałe Mam molinezje, gupiki i żałobniczki.

 

Jeśli zadaję głupie pytania to z góry przepraszam to nasze 1 akwarium i dopiero zaczynamy przygodę z rybkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupiki ok... ale molinezje i żałobniczki wymagają znacznie większych litraży.

Lepiej je oddać i zostawić sobie same gupiki bo mogą być problemy. ;)

 

Grzałka, jeśli jest z termostatem może być włączona cały czas.

Jeśli w pokoju masz mniejszą temperaturę, a ani grzałka, ani światło nie ogrzewa wody to stawiam że termometry trochę zawyżają.

A nawet jeśli nie to te 26 stopni przy gupikach jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłam w sklepie jakie mam akwarium i doradzili mi właśnie takie rybki :o:o:o

mam tylko rybek po 2 z każdego "rodzaju".

 

Przyznam że nie odczekałam tylko po kilku dniach wpuściłam rybki. Wiem że tak się nie powinno robić ale ciężko wytłumaczyć małemu dziecku że musi czekać parę tygodni :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłam w sklepie jakie mam akwarium i doradzili mi właśnie takie rybki :o:o:o

mam tylko rybek po 2 z każdego "rodzaju".

 

No właśnie tak robią w sklepach. Ktoś przychodzi po radę, wpychają mu nieodpowiednie rybki, one po jakimś czasie umierają, ktoś wraca po nowe rybki i biznes się kręci...

To nie jest odosobniony przypadek - 99% sprzedawców w sklepach tak robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo prawdopodobne że nie, ale możesz spróbować w innym sklepie.

Jeśli tam się nie uda to popytaj znajomych, może ktoś ma większe akwarium.

A jeśli nawet to nie pomoże to daj tu ogłoszenie:

viewforum.php?f=62

 

Zmętnienie jest normalne w nowych zbiornikach i samo w sobie nie jest groźne dla zdrowia i życia rybek.

Natomiast to czego nie widać gołym okiem, czyli szalejące w nowym zbiorniku parametry wody mogą być bardzo niebezpieczne. Najlepiej by było mieć teraz testy wody, albo po prostu oddać komuś rybki na czas "dojrzewania" akwarium.

Obecne zachowania rybek niczego dobrego nie sugerują, a to może być dopiero początek.

 

Kiedy akwarium było założone?

Filtr działa 24/7?

 

PS: Tak przy okazji:

viewtopic.php?f=43&t=6354

Przeczytaj całość, unikniesz wielu błędów które robi się typowo na początku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...