Skocz do zawartości

akwarium niespodzianka 12.5 L - spory problem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

moja dziewczyna otrzymała na gwiazdke niespodziewany prezent: 12.5 litrowe (wymierzylismy je, pewnie zalozenie jest ze przy niepelnym zalaniu ma zawietrac jakies 10 litrow wody) akwarium wyposazone w dwa welony, sztuczny zwirek, i dwie male sztuczne roslinki.

 

Bez zadnych filtrow, zadnej pompki, zadnych instrukcji apropo utrzymania tego.

 

Poczytalismy troche w necie i welony mamy zamiar oddac do jakiegos sklepu, bo w teorii to akwarium jest dla nich duzo za male.

 

Jestesmy gotowi kupic roslinki, jakas pompke i filtr. Przy czym nie wiemy jakie rybki mozna do rakiego akwarium wrzucic.

 

Wymiary akwarium: 27cm x 18 cm x 25 cm

 

Prosze o jakies rady chociaz jakis trop po ktorym moge potem w interneci podazyc, niechcialbym doprowadzic do sytuacji ze ryby ktore kupimy zdechna badz beda cierpiec przezz reszte swojego zycia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bardzo malutkie. Można by spróbować 1+2 gupiki Endlera bo to tylko te 3cm. Ale w tak małym akwarium trudno zaprowadzić równowagę biologiczną a Endlerki są dosyć wrażliwe na wodę (w przeciwieństwie do Pawich Oczek). Ewentualnie drobniczka 1+2.

 

Najlepiej jednak kupić piasek, poskręcany korzonek tworzący piętro, mchy (łatwe w hodowli, wytrzymałe rośliny) i kupić krewetki (RedCherry, CrystalPearl, Biene)

 

Filtr jakiś zewnętrzny (by nie zajmował miejsca), malutka grzałka (ok. 15W)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kuli nie wolno hodować żadnych ryb [odsyłam tutaj http://www.bojownik.pl/index.php?showtopic=4755 ].

To że ryba przeżyje nie znaczy że ma dobrze, w szklance też by bojek przeżył...

 

Jak dla mnie standardowe 25l [dł. 40cm] to absolutne minimum dla bojka.

Drobniczki ok... ale to są ryby o wiele mniejsze.

Dla porównania - bojek nie miałby problemu żeby je zjadać w całości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akwarium 12,5l

Korzystam z niego tylko w nagłych przypadkach (tarło, wychów młodych)

A w 64l mam kilka gupików pawie oczko są naprawdę malutkie niespełna 2 cm i jest bardzo kolorowa. Naprawdę piękna i malutka rybka, a na dodatek łatwo się rozmnaża.

Kup sobie parkę i zaopatrz się w filtr, ogrzewanie i światło...( ja mam do oddania samczyka 1,5 cm )

Tylko nie wiem czy to opłacalne, bo za tą cenę można kupić akwarium 30 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...