Skocz do zawartości

180l pyszczaki pielegnice ?


olxai
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, wraz z chłopakiem mamy zamiar zrobić porządek w akwarium teścia ;)

na razie jest tam tylko filtr zewnętrzny, grzałka, odrobina żwirku + 2 ogromne (około 40 cm) sumy rekinie, 35cm glonojad , wielki skalar i parę jakis mniejszych rybek nie znam ich niestety.

udało już się nam namówić na sprzedaż tych wielkich ryb które meczą się w takim zbiorniku.

akwarium jest dosyć niskie i długie, oświetlenie 2 świetlówki jeszcze nie udało mi sie sprawdzić jakie:)

 

obecnie szukamy kupca na te wielkie rybiska;) (zdj)

post-7083-13685161381324_thumb.jpg

post-7083-13685161380701_thumb.jpg

 

później będziemy chcieli zrobić porządek z tym akwarium i poszukać jakis ciekawych ryb.

teść chce żeby były to raczej większe ryby napewno nie jakies gupiki i neonki. Ważne jest także by nie byly bardzo drogie.

A ja bym chciała coś co sie rozmnaża bo to przecież największa przyjemność odchować narybek :)

 

zastanawiam sie nad pyszczkami albo pielęgnicami.

Które beda łatwiejsze w hodowli i będą miały mniejszy wymagania co do parametrów itp ?

 

sama kiedyś hodowałam pielęgnice zebry i fajnie się mnożyły, ale jakie jeszcze ryby mogły by byc do nich? z jakimi innymi gatunkami rozmnażanych pielęgnic będą sie tolerować?:)

 

czytałam ze do pyszczków nie za bardzo pasują glonojady. a czy do pielęgnic? czy jeśli glonojady będą sie rozmnażać to czy pielęgnice zjedzą młode glonki nawet jesli będą miały dość dużo ceramicznych rurek?? (chodzi mi z zbrojniki niebieskie)

 

prosze o rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie przydał sie porządek w tym akwa bo to jakaś masakra..:)

 

a wiec co do pielęgnicy zebry to wszystkie pielęgnicowate oczywiście dobieraj rozmiarami

sam posiadam ja posiadam akwa 300L i mam w nim po 6sztuk pielęgnicy zebry i pielęgnicy mekki tolerują sie jedynie w czasie tarła są agresywniejsze co jest naturalne:)

Myślę ze do takiej wielkości akwa to mogło by być po parce z jednego gatunku (dwie pary)

takie moje zdanie:)

co do pyszczaków samce dobierają rewiry od15 do 30cm do tego jednego samca dochodzą minimum 3-4 samic więc zbiorniki krótsze niż 1m nie wchodzą w grę :)myślę że pyszczaki są ładniejsze (chodzi mi o barwy) niż pielęgnice (npa mekka czy zebra) lecz w takim akwa lepiej hodować pielęgnice:) a jakie wymiary ma to akwarium??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiejsze do utrzymania będą pyszczaki(tak myślę).

 

Pielęgnice Afrykańskie nie różnią się wymaganiami od większości pielęgnic amerykańskich, wystarczy kranówa. Nie mówie tutaj o rybach F0 czy tam F1, tylko o zwykłych hodowlanych FXXXX

 

P. Afrykańskie (czyt. pyszczaki) są gorsze do utrzymania pod względem natlenienia. Ogólnie pielęgnice są wrażliwe na braki tlenu, ale pyszczaki to są pod tym względem cholery!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...