Skocz do zawartości

Obsada do akwarium 98l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!

Mam takie jedno pytanie... Aktualnie mam akwarium 30l, a w nim trzymam jednego zbrojnika, 2 kiryski pstre i 3 neonki czerwone. Zamierzam zmienic te akwarium na litraż 98l.

Wymiary tego akwarium to 70x35x40. Większe niestety nie zmieści mi się na komode i nie mam miejsca żeby wprowadzic nowy mebel. Od jakiś pięciu miesięcy interesuję się akwarystyką (mam to chyba po tacie- całe życie hodował rybki). I chciałabym wprowadzic jakieś nowe gatunki, od dawna czytam jakie rybki do siebie pasują, ale chcę zapytac jeszcze Was bo na pewno znacie się lepiej ode mnie :)

Czy do tego akwarium pasowałaby taka obsada?

 

1xzbrojnik

(ten gatunek rośnie do 12cm, czyli nie będzie za duży)

3-4xskalar

(wybrałabym takie, które nie rosną za duże, jeśli znacie nie duże gatunki to proszę o nazwy:)

15xneon czerwony

(są małe i śliczne, pływają grupą i są świetną ozdobą akwarium, ale boje się o to, czy przeżyją ze skalaramy)

4xkirysek pstry

(małe, przydenne rybki i w dodatku pożyteczne)

6-8x krewetka yellow

(też świetna ozdroba do akwarium, mają śliczny kolor a jednocześnie są maleńkie i nie zajmują miejsca)

 

Moim marzeniem są danio zielone i czerwone, ale niestety nigdy ich nie widziałam w sklepach zoologicznych w mojej okolicy :(

 

Oprócz tych rybek chciałam dodac kilka roślinek żywych, jakiegoś nie wielkiego kokosa i korzeń, a na dno po jednej stronie piasek, a po drugiej drobne, czarne, zaokrąglone kamyczki, tak aby brzuch glonojada i wąsiki kirysków się nie "uszkadzały"

Filtr w zestawie będzie już odpowiedni, grzałka itd... Pełen komplet :)

Czekam na odpowiedzi i z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1xzbrojnik

(ten gatunek rośnie do 12cm, czyli nie będzie za duży)

Ten czyli jaki? ;)

3-4xskalar

(wybrałabym takie, które nie rosną za duże, jeśli znacie nie duże gatunki to proszę o nazwy:)

 

Są 3 znane mi gatunki skalarów. Najmniejsze potrzebują przynajmniej 160-180l.

Nie nadają się

15xneon czerwony

(są małe i śliczne, pływają grupą i są świetną ozdobą akwarium, ale boje się o to, czy przeżyją ze skalaramy)

 

Problem ze skalarami odpada - ok.

4xkirysek pstry

(małe, przydenne rybki i w dodatku pożyteczne)

Wcale nie małe, ale ok. Sztuk 6 przynajmniej - stadne.

 

Na krewetach się nie znam, nie hoduje - ale na 100% by je zjadły skalary, jeśli by były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...