Skocz do zawartości

Dobór świetlówek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich serdecznie

Właśnie zakupiłem akwarium 112 l z oświetleniem 2x18w ze standardowymi świetlówkami. Zamierzam je zmienić na SYLVANIA DAYLIGHTSTAR 5000K i SYLVANIA GROLUX 8500K. Co sadzicie o tym zestawieniu? Zamierzam jeszcze dołożyć dodatkowe oświetlenie 2x24W T5. Czy to dobre rozwiąznie i jakie świetlówki proponujecie w tym zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gro-lux da rózowo-czerwony zafarb. Jak Ci nie będzie przeszkadzał to to możesz dać taką kombinację. Jeżeli nie to za większe pieniądze dołóż coś z 10000K, jak za mniejsze to 2x daylight 5000-6500K. Jeżeli nie przewidujesz roślinniaka, nawożenia butlą CO2 + lania ton nawozów to nie dokładaj oświetlenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za dobre rady. Wprawdzie mój baniak nie ma być tylko roślinny ale chciałbym żeby rośliny które w nim bedą były zdrowe i zielone a z tego co wyczytałem na tym forum i nie tylko potrzebuja do tego odpowiedniej ilości światła. Więc czy 2x 18w nie bedzie za mało ? Teraz ma 0,32W/1l po dołożeniu 2x24w będzie 0,75W/1l . Co do CO2 to mam zamiar używać jak równiez i nawozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dołożysz światła to lanie nawozów i podawanie CO2 będzie koniecznością. Tutaj wiąże się kolejne ryzyko. Jeżeli wiesz, że opanujesz chemię wody i będziesz podawać dobre ilości nawozów to będą piękne rośliny wzrastające w zaskakującym tempie. Jeżeli nie to każdy błąd będzie niewybaczalny w postaci glonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...