Skocz do zawartości

Problem z glonami


ziomqq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Mam problem z glonami w akwarium. Osadzają sie na wszystkim, a przede wszystkim na roślinach. Na początku dotyczyło to paru liści ale teraz są one wszędzie. Rośliny są przez to brzydkie. Glony te na liściach są szorstkie. Nie umiem sobie z nimi poradzić, próbowałem zedrzeć je gąbką ale skończylo sie to dziurą w liściu; stosowałem również jakiś środek w proszku na zielenice, lecz bez pozytywnych skutków. Prosze o pomoc w zwalczeniu tego

 

Akwarium 52l, rośliny: anubias, żabienica; preparaty, które używam do pielęgnacji akwarium: antychlor, bactosan, aquaflorin-potassium, ferro-aktiv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze do dyspozycji świetlówke aqua-glo, ale zmieniłem ją bo od niej zaczął sie silny rozwój glonów, gdy wymieniłem na tą co teraz mam nie bylo az takiej poprawy no i tą zostawilem. Akwarium stoi tak około 0,5m od okna (strona wschodznia) do ok. 12 jesli swieci slonce padaja promienie czesciowo na akwarium. To co mam zrobić żeby pozbyć sie tych glonów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test na azotany i wyszło mi, że mam około 50mg/l. Kupiłem wkład do filtra zeolit (Filus zeos 500ml) i wsadziłem około 350ml. Filtr jaki posiadam to elite crystal flo 20, a wkłady: gąbka biologiczna, wata+zeolit, gąbka zwykła. Miałem na początku takżę węgiel aktywowany, ale jak zaczeły mi gnić roślinki zmieniłem go na wate. Narazie wstrzymam naworzenie rośllin. Mam nadzieje, że to coś pomorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam podobne problemy, tylko że u mnie, glony osiedlały się na szybach. W jeden dzień wyczyściłam i po dosłownie kilku dniach cała szyba była już zielono-czarna od tych paskudztw. Ale wtedy akwarium stało też przy oknie wschodnim, niecałe pół metra, a i oświetlenie było dość mocne. Około pół roku temu przeniosłam akwarium w drugi róg pokoju, na szafkę (zacienione miejsce) i teraz tylko sporadycznie coś się pojawia (wyczyszczę szyby szmatką i miesiąc spokoju :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...