Skocz do zawartości

[216] ogólne


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam niedawno załozyłem akwarium ponad 200 l. na dzien dzisiejszy mam w nim ok 20 szt. gupików 20 szt molinezji i 10 szt. krewetek. Chciałbym miec w akwarium jak najwiecej gadynkjów ryb i innych zyjatekale nie wiem jak dokładnie dobrac obsade zeby doszło do walk miedzy rybami bo chyba nie o to chodzi. czy moze mi ktos doradzic jakie i ile rybek moze sie znalesc w akwarium. ( myslałem o skalarach bojownikach gurami ale chyba kazda rybka wyklucza inna to prawda??) (podobaja mi sie piskorki, wegorki, neonki, razborki ,mieczyki, krewetki filtrujace,kosiarki, labeo, zabki, zółwie,małże slimaki, bocje, kiryski, bystrzyki, załobnicz, kihokejówki, brzankii wiele innych) jak ktos sie zna to prosze o dorade??

 

EDIT:

aha zapomniałem dodac ze mam jeszcze 5 glonojadów złotych weloniastych :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslałem o skalarach bojownikach gurami ale chyba kazda rybka wyklucza inna to prawda??) (podobaja mi sie piskorki, wegorki, neonki, razborki ,mieczyki, krewetki filtrujace,kosiarki, labeo, zabki, zółwie,małże slimaki, bocje, kiryski, bystrzyki, załobnicz, kihokejówki, brzankii wiele innych) jak ktos sie zna to prosze o dorade??

Skalary x 3

Bojownik x 1

Gurami x 5

Neonki raczej nie.

Mieczyki x 5-6

Labeo agresywna ryba. Nie kupować.

Żółwie ci zjedzą rybki.

Kiryski x 5

Brzanki podgryzają innym rybom płetwy.

Dla mnie taka obsada była by dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 molinezji

7 neonek

2 samice bojownika bo samiec juz padł

4 mieczyki

2 razbory

3 miedziki

4 kosiarki

2 kirysy

2 skalary

ok 20 gupików

2 załobniczki

4 gurami

3 piskorki

2 wegorki

2 zabki

pozatym miałem jeszcze krewetke filtrujaca ale gdzies mi zgineła a przeszukałem dokładnie akwarium i nie ma jej a akwarium posiada pokrywe w miare szzcelna jest tylko otwór na rurki ale szukalem w poblizu zkwarium i nie znalazłem jej nie wiem co sie stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 molinezji

7 neonek

2 samice bojownika bo samiec juz padł

4 mieczyki

2 razbory

3 miedziki

4 kosiarki

2 kirysy

2 skalary

ok 20 gupików

2 załobniczki

4 gurami

3 piskorki

2 wegorki

2 zabki

pozatym miałem jeszcze krewetke filtrujaca ale gdzies mi zgineła a przeszukałem dokładnie akwarium i nie ma jej a akwarium posiada pokrywe w miare szzcelna jest tylko otwór na rurki ale szukalem w poblizu zkwarium i nie znalazłem jej nie wiem co sie stało

 

O MATKO BOSKA !!!! :shock::shock::shock: ty masz 69 rybek!!! PRZERYBIENIE TOTALNE !!

ODDAJ !!

2 samice bojownika

4 mieczyki

3 miedziki

2 skalary

20 gupików

3 piskorki

2 wegorki

2 zabki

 

 

obsada którą powinienes miec to :

10 molinezji

7 neonek

2 razbory

4 kosiarki

2 kirysy

2 załobniczki

4 gurami

to i tak duzo rybek ktore ci wypisałam !! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie posiadam aparatu a pozatym nawet nie wiem jak to zrobic

pozatym odbieglismy od tematu

co mogło zabic bojownika

a jest jeszcze jedna sprawa zaobserwowałem ze praktycznie od poczatku gupiki i molinezje ocieraja sie o dno mimo ze nie maja zadnych zmian na skurze i nie zdychaja czy to moze byc grozne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja po 8 zł za sztuke wziołem 4 koles mi dorzucił jeszcze jednego i kilka roslinek a i jeszcze pare krewetek widziałem ma jeszcze kilka na sprzedanie tych i innych np.niebieskich weloniastych.

 

Aha moze mi jeszcze ktos poiwe czym moge zwalczyc taki czarny nalot jakby niteczki takie na roslinkach słyszałem ze kosiarki powinny miec niezła wyzerke ale niestety nawet tym sie nie interesuja?? oc mam zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha moze mi jeszcze ktos poiwe czym moge zwalczyc taki czarny nalot jakby niteczki takie na roslinkach słyszałem ze kosiarki powinny miec niezła wyzerke ale niestety nawet tym sie nie interesuja?? oc mam zrobic

kupiłem 4 hypostomus multiradiatus do małego 60l akwa, gdzie aktualnie pawiookie czekają na nowy domek 450l(tak samo glonojady), miałem całe akwa w tym. Kupiłem właśnie te glonojady i problem za 1 tydz znikł. Tylko uważaj go one rosną do 30 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...