Skocz do zawartości

30l-pierwsze akwarium


robin31
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Baniak.

30L

 

Technika.

Filtr-Hanza HJ-111B

Grzałka z termostatem-Atman 50W

Termometr

Oświetlenie-żarówka energooszczędna 11W

 

Podłoże.

Żwirek czarno -biały

 

Rośliny.

Moczarka x3

Gałęzatka x2

Mam zamiar kupić jeszcze Bakope i Anubiasa.

 

Dekoracja.

Kokos

Korzeń

 

Tło.

Pognieciony czarny bristol.

 

Jest to moje pierwsze akwarium zalane tydzień temu .Co do roślin może polecicie jakieś inne.

Filtr będę chciał zamienić na Aquael Fan Mini Plus lub Fan-1.

Obsada będzie Bojownik x1 ,Krewetki Red Chery x6 ,a może zamiast krewetek coś innego.

Co sądzicie o tym baniaku ,może byście coś zmienili ,zaznaczam że nie mam żadnego doświadczenia akwarystycznego.

post-7273-13685161372691_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do tego akwarium dałbym na podłoże piasek, kokos był zostawił, gałęzatkę rozedrzyj ją i daj koło korzenia jako trawnik (wyjdzie Ci fajny efekt). Korzeń postaraj się dobrze ułożyć (końcem ku pionie). Ale na rybki jakieś to za małe akwarium, bardziej gupiki lub krewetki. Moczarkę ustaw tak aby zasłoniła filtr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

No jak na początek to bardzo fajnie , byle tak dalej , żwirkiem się nie przejmuj bo jego kolor to kwestia gustu , jednym pasuje czarno biały innym biały i tak dalej i tak dalej.

 

Przełóż tylko termometr do prawej ścianki , bo wtedy będzie najlepiej pokazywał temperaturę gdyż będzie dalej od grzałki !!!

 

Co do obsady to bojek może być ;) , co do kreweci to wolą one malutki żwirek ( np piasek ) i dużo mchów kryjówek .

 

Wrzuć aktualne fotki bo jestem ciekaw jak to wygląda ;-]

 

Pozdrawiam

Piotrek !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO krewetki to naprawdę spoko zwierzaki nie rezygnuj z nich

kabomba raczej ci nie będzie rosną przy takim świetle, kup rośliny nie wymagające dużo światła - pamiętaj i więcej roślin tym lepsze parametry wody, a utrzymanie parametrów w małym zbiorniczku to wierz mi sztuka nie lada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety więcej fotek nie będzie ,założenie pierwszego akwarium się nie powiodło.

Pewnie jesteście ciekawi co się stało,a więc tak pierwszy tydzień wszystko ok.,przez następne dwa dni moczarka zgniła ,woda zaczęła śmierdzieć jakby mułem i zrobiła się mętna,później było coraz gorzej.

Spędziłem kilkanaście godzin na necie czy da się to jeszcze uratować i stwierdziłem że nie ,to co widać na zdjęciu już nie istnieje.

W najbliższym czasie drugie podejście może się uda ,oczywiście w akwarium nie było Bojka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dużo lepiej niż za pierwszym razem. Podobna sytuacja jak u mnie :)

Z tym filtrem kolega ma rację. Szpeci :P Posadź tam najlepiej moczarki i kabombę, ładnie go zarosną :)

W poprzednim podejściu miałeś gałęzatki. Nie myślałeś żeby zakupić i zrobić z nich trawniczek.

Mam nadzieję, że tym razem Ci się uda. Ja też jestem w trakcie zakładania i póki co mam kilka problemów ale jestem dobrej myśli.

Informuj na bieżąco jak sytuacja i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...