Skocz do zawartości

Bardziej dekoracyjne napowietrzenie wody.


GadMajster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy w dobrym miejscu założyłem ten temat. Myślałem żeby założyc go w dziale 'filtracja i napowietrzenie'. Ale zdecydowałem w końcu tutaj.

Chodzi o to że chciałem w swoim 30l akwarium zrobić pewną zmiane. Poniżej są zdjęcia(przepraszam za słaba jakość).

Chciałem aby bąbelki powietrza wypływały z latarni. Mam pomył aby w swoim filtrze(też na zdjęciu), zamiast tej końcówki, założyć wężyk gumowy. Ten wężyk następnie puścić pod żwirem i umieścić w latarnii, aby z niej wypływały bąbelki powietrza.

W moim sklepie zoologicznym ekspedienyka poleciła mi kupno napowietrzacza, ale nie mam na to pieniędzy i chce to zrobić właśnie tak jak to opisałem.

Mam pytanie, czy jeśli tak zrobie to nie obciąży to nazbyt filtra, no i czy w ogóle to będzie działało??

Może ktoś z was podobnie to robił więc proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam;)

 

http://www.voila.pl/290/ojtfk/?1

http://www.voila.pl/291/11uha/?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie chciałbym zrobić, no i właśnie tego się obawiam że filtr nie miałby tyle mocy by przepompować wode z bąbelkami powietrza jakieś 50cm w tym wężyku. Na filtrze jest napisane że ma 4.2 Watt.

Jeśli ktoś już tak kombinował, a jednak mu sie udało moze napisać, jak się mu nie udało też. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że byłem i tak ciekawy, czy to się uda, (kierując się przysłowiami:''Polak potrafi'', ''zrób to sam'' i ''człowiek uczy się na błędach'') postanowiłem jednak zrobić próbe. Ale zrobiłem ją nie w akwarium, tylko w odpowiednio zwymiarowanej miednicy. Wężyk musiał mieć 50 cm, fi około 15-17 mm. Wynik niestety był fatalny. Nie dość że filtr nie miał tyle mocy, by przepłynęły i wypłynęły z niego pęcherzyki powietrza, to jeszcze woda cofała i zaczęła się wylewać przez ten cienki przewód, przez który wlatuje powietrze. Gdyby średnica wężyka była mniejsza i jego długość również, albo gdyby filtr miał większą moc niż 4.2 Watt to może by się udało, ale tak nic z tego. Bez pompki napowietrzającej sie jednak nie obędzie. A więc temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...