Skocz do zawartości

Świetlówka, grzałka, filtr do 400-460l


Rekomendowane odpowiedzi

a moze by tak poszukac? grzalka 300W powinna wystarczyc jak masz cieplo, jak nie bedzie mogla rozgrzac to wtedy dolozyc druga.

 

Filtr-ile masz pieniedzy? np Fluval 405, albo duzy chinski kubelek lub dwa mniejsze.

 

Oświetlenie-T5 2x80W + 2x24W zeby byl caly zbiornik oswietlony, ewentualnie 4x39W. Jak zamontowac? Belka nad akwarium wyglada najladniej moim zdaniem, jak nie to pokrywa aluminiowa z dwoma pokrywami (przy 4x39W), tylko to bedzie kosztowac znacznie wiecej niz filtr i reszta. Belki najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoł-ale 500zł na filtr to nie chciałabym wydawać. Coś na allegro można polecić?

Co do grzałki-to jedną 200Wat dokupię, bo jedną już mam.

Hm.. oświetlenie jednak nie musi być takie mocne bo być możebędą tam pawiookie i nie będzie tam roślin. Bo to też jest 1600zł.

 

Znalazłam taką ofertę: http://allegro.pl/filtr-sp-3800l-2000l- ... 47681.html Wiem że tanie to pewnie coś z nim nie tak ale może po prostu kupie 2 takie. Wtedy filtracja będzie też dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarąbista pralka :D 2000l/h A co z filtracją biologiczną w tak dużym baniaku? Koniecznie jakiś kubeł np JBL e1500 i do niego np to cudo z linku z samą gąbką/watą. Ja mam w 150l wewnętrzny i problemu co nie miara. Jednak kubeł to kubeł. Jak pod pawiookie to może 3x54W (opcjonalnie 4x54W)? Lub inna opcja dać 2x80W i boki zostawić niedoświetlone. Doda charakteru. A 80W świetlówka ma 1.5m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo kurcze i tu właśnie nie wiem jak będzie. Bo albo 1+1 Pawiookie w 200x57x40(h)cm albo BW w 200x48x48cm (ew. 200x50x50cm). I chyba jednak będzie to drugie bo jednak mam wrażenie że ten pierwszy wariant będzie na tą pielegnice na styk. Na pewno nie chce roślinnego bo wtedy to oświetlenie.

 

U mnie w zooli jest zestaw 150x50x60cm z szafką, filtrem, pokrywą i wszystkim za 3500zł. Nie wiem czy czasem nie z żwirem i florą. Opłaca się? Nie wiem co ile tam czyszczą ale jestem tam średnio 3-4 razy w tygodniu i wiecznie idealnie tam czysto. Tylko trochę za krótkie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chodzi o to że jednak jamniki imponująca nie wyglądają. 180x50x50cm też by było ok... wiem że zakładam je dopiero za rok ale czas leci. Dzisiaj sylwester jutro wakacje pojutrze gwiazdka. ;)

Jaki sprzęt musiałby być a takim akwarium w:

a) BW

b) Roślinnym

Podobnie jak wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie beda ok. zastanow sie-wydajesz tyle kasy na szklo a zal Ci na dobry filtr i oswietlenie.jak nie chcesz wydawac kasy na oswietlenie to belki-niekoniecznie akwarystyczne; IP65 w castoramie byly po 50 kilka zl kiedys ze statecznikami elektronicznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kup chinski kubelek, filtracje BIOLOGICZNA musisz miec dobra (produkty przemiany materii), a te wewnetrzne to co najwyzej zapewnia zbieranie smieci z wody przy takim litrazu (swoja droga moze sie przydac jeden taki).

 

chinski kubelek to np to http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-kube ... 04854.html

 

Jest jeden model wiekszy ale drozszy o 100 zl. Ja na twoim miejscu jakym mial oszczedzac to na oswietleniu-kupujac lampy w castoramie i za pokrywe szklo lub w ogole otwarty zbiornik (spi sie swietnie przy takim, jednak grzalki beda sie czesto wlaczac-a to tez kosztuje nie male pieniadze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie beda ok. zastanow sie-wydajesz tyle kasy na szklo a zal Ci na dobry filtr i oswietlenie.jak nie chcesz wydawac kasy na oswietlenie to belki-niekoniecznie akwarystyczne; IP65 w castoramie byly po 50 kilka zl kiedys ze statecznikami elektronicznymi.

Polecam czytać cały wątek, a nie ostatnie trzy posty. Do BW spokojnie wystarczy 2x80W. Zero roślin, ewentualnie pistia. A Światła będzie dość dla odbiorcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego moglem nie doczytac skoro odpowiedzialem pierwszy?

Napisalem wyraznie ze jak szkoda kolezance kasy na pokrywe czy hqi to jest tanie wyjscie-belki z marketu. 2x54W to wychodzi 0,25W/l-tak jak kolezanka chciala, a o T5 pisalem-chyba sam nie doczytales?

 

Lekko denerwujace jest to forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego moglem nie doczytac skoro odpowiedzialem pierwszy?

Napisalem wyraznie ze jak szkoda kolezance kasy na pokrywe czy hqi to jest tanie wyjscie-belki z marketu. 2x54W to wychodzi 0,25W/l-tak jak kolezanka chciala, a o T5 pisalem-chyba sam nie doczytales?

 

Lekko denerwujace jest to forum

Tak a doczytałeś o wymiarach akwarium? Jak dasz belkę 2x54 to połowa akwarium będzie ciemna... W ogóle nie oświetlona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie tak-tak jak napisalem 4x39W, swietlowka 39W ma jakies 88,5 cm z oprawkami wciskanymi (jestem swiezo po montazu ;) ) i bedzie 160W. Swietlowki sylvania po 19,50 zl, oprawki wciskane po 13 zl, statecznik 2x39W 70 zl. pokrywe mozesz zrobic z plyty wiorowej, jednak moze byc tak ze nie wytrzyma roku. Ja robie do 200l tylko czesc pionowa z plyty a 'klape' z dzwiczek aluminiowych indeco-bo akurat to robie mam pod reka.

 

Oświetlenie-T5 2x80W + 2x24W zeby byl caly zbiornik oswietlony

z pierwszego postu i tez bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...