Skocz do zawartości

Problem ze Zbrojnikiem i Mieczykiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam akwa 60 L

 

niestety nie znam parametrów bo nie mam aktualnie czym zmierzyc

jedynie moge powiedziec ze woda ma 26 stopni C, stałe działanie filtra, podmiany wykonywane regularnie co tydzien w granicach 15 L, oczywiscie woda uzdatniana i odstana zawsze przez tydzien(po kazdej podmianie szykuje nowe baniaki)

 

Problem u mieczyka to opuchnięte oczy, wystajace jak u teleskopa, lezenie na dnie. A wyglada to tak:post-6309-13685161368859_thumb.jpg

 

Natomiast zbrojnik (wiem za mały na te akwa ale aktualnie nie mam go nawet jak oddac) nie rusza sie prawie z miejsca ma jakies dziwne jasne przebarwienia ktorych wczesniej nie bylo, bardzo szybko oddycha, wręcz aż drga, no i nie pobiera pokarmu

 

post-6309-13685161369404_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te objawy są typowe dla nadmiaru związków azotu w zbiorniku .Trudno tu zgadywać czy już na poziomie jonów amonowych,czy azotynów a nawet azotanów. Jaki jest cel trzymania wody przez tydzień przed podmianą ?Jeśli woda zawiera chlor to wystarczy doba w odkrytym naczyniu,inaczej jest z chloraminą bo zawiera oprócz chloru amoniak.Napisz coś bliżej co wiesz o swojej wodzie?Dlaczego trzymasz ją tydzień? w takiej wodzie bez filtracji po tygodniu zaczynają się już procesy biologiczne(cykl azotowy,przy ograniczonym dostępie tlenu mogący mieć przy podmianie takie działanie na ryby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...