Skocz do zawartości

Choroba mieczyków


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Mam akwarium od dłuższego czasu, nie kupowałem żadnych ryb ostatnio, jedynie pare roślin 3 tyg. temu.

Coś niedobrego zaczeło się dziać z moimi mieczykami, nie mają żadnych plam ani nic takiego, tylko nie potrafią zrobić kupy. Nabrzmiewają bardzo aż im łuski widać każdą dokładnie, pływają coraz wolniej no i po dniu padają. Już mi 3 tak padły.

Przyjrzałem się jednemu jak pcha, odbyt mu się otwiera ale jest jakby czerwony z krwi i nic nie może wypchać.

Pokarm z reguły daje suchy czasami mrożony.

Czy to jest choroba? bo tak się jeszcze zastanawiam może one ślimaczki takie małe zjadają, mam ich trochę w akwarium i może przez tą skorupkę nie mogą potem wydalić.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda na puchlinę wodną ,ta choroba nie występuje często jako "sama"więc objawy są czasem mylące.Zaczyna się często od zaniedbań .Wysokie azotany, przekarmiane mało urozmaiconym pokarmem ryby,wprowadzenie "nowych" bakterii do tego z nowymi rybami czy roślinami (pominięcie kwarantanny) i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, co do tego pokarmu to dlatego tak napisałem ponieważ przeczytałem poradnik o chorobach i może to jest to: wodnica, nastroszenie łusek - OTŁUSZCZENIE NARZĄDÓW WEWNĘTRZNYCH i wygooglowałem tą chorobę i jest napisane iż zapadają na nią najstarsze osobniki (tak jak było u mnie) przez brak urozmaiconego pokarmu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...