Jump to content
Sign in to follow this  
niger1317

ile gurami w akwarium?

Recommended Posts

chciałbym zasięgnąć rady kogoś kto miał w akwarium gurami. wiem że potrzebny jest duży mocno zarośnięty zbiornik z pływającymi roślinami. Można trzymać w jednym akwarium np. 2 gurami dwuplamiste, dwa czekoladowe, 2 złote 2 całujące itd...? nie będą agresywne w obec siebie?

Atreyu: Przenoszę do odpowiedniego działu.

Dwuplamiaste, złote ,mozaikowe można trzymać razem ;) (ja mam obecnie w baniaku 1 samiec dwuplamiasty 1 samicę złotą i 1+2 mozaikowego ) i się nie gryzą. Na całujące akwa za małe, a czekoladowe bardzo trudne rybki i najlepiej w gatunkowym je trzymać ;)

a jak by wpuścić parę prętników karłowatych? u znajomego w akwarium gurami biły prętniki. to przypadek?

Ryby labiryntowe trzyma się w większości (jak nie zawsze) w haremach ;) Podaj wymiary akwarium, to Ci dokładnie pomożemy, co z czym, ile szt ;)

akwarium jeszcze nie ma :lol: . wymiary to 100x40x50. było by dobre? chcę zebrać trochę informacji na temat labiryntowych. jak będzie teoria to akwarium się sklei i będę pracował nad praktyka. chyba że moja pani mi nie powoli.... :D (patrzy mi przez ramie właśnie...)

Ja mam taką obsadę, bo dwuplamy i złota przyszły na "przechowanie" od kuzyna. Docelowo będzie 1+2 mozaika (112l).

W 200l byś mógł sobie pozwolić na 1+4 ;) Lub 1+2 dwuplamiste i 1+2 mozaikowy . A poza tym inne gatunki mogą ze sobą walczyć (mam na myśli gurami i prętniki).