Skocz do zawartości

Problem z NO2


Kozakpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie. Nie bardzo wiem, jak poradzić sobie z NO2. Z testów wynika, że moja kranowa woda, z której robię podmiany ma poziom ok 0,5 - dokładnie taki sam poziom utrzymuje mi się w akwa. W filtrze wewnętrznym mam ceramikę od dwóch tygodni więc bakterie już powinny się tam wytworzyć. Tymczasem po dwóch tygodniach nadal mam poziom ok 0,5, przy czym w ostatnim okresie robiłem 4 podmiany z uwagi na wysokie NO3 - okazało się, że jedna roślinka gniła - po wyrzuceniu i podmianach mam poziom NO3 ok 10. Ostatnia podmiana wykonywana w piątek - czyli cztery dni temu. Czy należy jeszcze poczekać aż bakterie rozpracują NO2, czy jednak jest coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są cztery możliwości:

1. Za słaby filtr

2. Wadliwe testy

3. Coś dużego rozkładającego się. (Może ta roślinka)

4. Zaburzenia cyklu azotowego (To raczej powiązane jest z niedojrzałością wody, lub punktem 1.)

 

Musisz dokładanie opisać akwarium: sposób pielęgnacji tj. czyszczenie filtra, jego rodzaj, podmiany, litraż, obsada itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do NO2 mam testy z Tropicala - jako jedyne - pozostałe mam z Sery. Czy są wadliwe - trudno powiedzieć - pozostaje jedynie opierać się na ich wynikach. Filtr Hailea BT700 do akwa 112 litrów - nominalny przerzut wody 690 l/h. Roślinki wszystkie wyglądają normalnie - mam jedynie Ludwigię, która cały dzień spędziła w torebce podczas transportu, ale nie sądzę, żeby jej to wielce zaszkodziło - inne rośliny rosną już długo, więc raczej to nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do NO2 mam testy z Tropicala

Moim zdaniem testy oraz środki Tropicala nadają się jedynie do kosza.

Nie sądzę abyś przy NO3 ~~10 miał NO2 w ogóle, a patrząc jeszcze w tył nie chce mi się też wierzyć abyś w zwykłym akwarium miał poziom NO3~~10.

 

Jedno jest pewne coś kłamie, najbardziej prawdopodobne że to ten fajny :" " test na NO2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Minęło już troszkę czasu od ostatniego posta i po przetrawieniu tego całego problemu po czasie myślę, że akurat w stosunku do testu Tropicala to Gofer miałeś rację. Coś tu jest nie tak, bo on cały czas wskazuje poziom między 0,3-0,9, przy czym po raz kolejny spróbowałem podmian ok 30% przez kilka dni z rzędu. No i przy okazji test na NO3 znów wskazał poziom ok 10... więc da się :) Co do NO2 - po wielu zmianach w końcu do filtra ustawiłem w kolejności - gąbka, wata perlonowa, kapsuła z ceramiką porowatą i znowu wata perlonowa. Woda jest bardzo klarowna, więc bakterie Nitro pracują.. ergo - test No2 Tropicala najprawdopodobniej jest do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...