Skocz do zawartości

jaki pokarm do gupików i gdzie kupić


gupik69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką karmę do gupików polecacie? Planuję kupować płatki wieloskładnikowe czy jakoś tak się to podobnie nazywa, trochę glonów i jakichś liofilizowanych żyjątek.

Jaki sklep internetowy polecacie liczy się dla mnie głównie cena.

Czy ceny w intermarche są niskie?

Wczoraj nalałem wody do miski żeby się ustała i jutro wleję je do mego zamówionego akwarium 25 l. Jaka jest szansa że rybki wykitują? Przed ich wpuszczeniem wleje jakiś płyn przyspieszający dojrzewanie. Czy taki płyn ma bakterie nitryfikacyjne?

Jakie roślinki do gupików polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukanie chyba jednak boli :(

 

Poczytaj trochę - wystarczy na tym forum. Tematy przyklejone o zakładaniu i utrzymaniu akwarium - wszystko tam jest.

 

2-3 tygodnie dojrzewania akwarium i żaden preparat Ci tego nie przyspieszy.

 

W tym czasie filtr musi chodzić non stop (potem zresztą też)

 

Jeżeli przed upływem tego czasu wpuścisz ryby masz duże szanse , że nie przeżyją.

 

A tak wogóle to 25l to bardziej na krewetkarium sie nadaje niż mieszkanie dla ryb.

 

Osobiście wrzuciłbym piasek , mech jawajski może gałęzatkę i wpiściłbym krewetki - są ciekawsze niż ryby :D

(moim zdaniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dużo na tym forum ale i tak mnie nie oświeciło:( Poszukam jeszcze trochę. Mam nadzieje ze przezyje mi przynajmniej połowa rybek bo jestem niecierpliwy i nie chce mi się czekać na dojrzewanie.

To nie zabawki tylko żywe stworzenia !!! Wpuszczając je wcześniej z premedytacją narażasz je na cierpienie i śmierć !

 

W tak małym akwarium nawet jedna rybka wpuszczona zanim dojrzeje akwarium ma marne szanse na przetrwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% jesteś osobą nie odpowiedzialną.

Ktoś ci powiedział o jakimś płynie z bakteriami. Tak są takie płyny najbardziej skuteczny jest JBL Denitrol ale to nie działa jak za magicznym dotknięciem różdżki. Trzeba wlewać przez 9 dni odpowiednie dawki do filtra. Pomoże powtarzam że to POMOŻE w rozwoju bakterii w filtrze ;)

wlej wodę odpal filtr, grzałkę i czekaj ;)

 

CIERPLIWOŚĆ CNOTĄ AKWARYSTY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło 18 godzin, wszystkie rybki żyją. Więc chyba jesteście przewrażliwieni;D Mam jeszcze parę lamerskich pytań.

1. Jaka jest najlepsza średnica pokarmu dla gupików, bo za dużych płatków to one nie jedzą.

2. Kupiłem roślinkę w perforowanej doniczce czy muszę ją koniecznie wsadzić w podłoże czy może tak zostać.

3.Co dawać otoskowi do jedzenia czy może być to tropikal bio-vit, na razie nie widziałem żeby to jadł, tylko ciągle coś zeskrobuje z liści i kamieni, ale na razie glonów nie widać u mnie. A może lepiej kupić jakieś pastylki glonowe (zapomniałem o takiej opcji)

Ktoś coś wspominał o grzałce, ale ja mam przecież w pokoju non stop 23-25 stopni więc po co mi ona;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby maja wielka wolę życia. Szczególnie gupiki przeżyjące w złych warunkach ale to rada na przyszłość bo nie łudź się że inne ryby (neony, razbory, kiryski, zbrojniki itp) ci w takiej wodzie nie przeżyją. Na początku też miałam gupiki w "świeżej wodzie" i nie przetrwały 3 dni. (Dla porównania to 72 godziny) ;) Chociaż one to jeszcze może przetrwaja ale podejrzewam że otoski wytrzymają max. tydzień.

 

1. Po prostu rozdrobnij je w rękach, potrzyj palcami na mniejsze.

2. Wyjmij ją z doniczki i włóż do podłoża. O wiele lepiej to wygląda i roślinka może się zakorzenić.

3. Specjalne tabletki (dostępne w każdym zoologu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem wydaje mi się , że na posiadanie zwierząt powinni dawać pozwolenie z urzędu.

 

18 godzin to za krótko żeby zaobserwować zmiany w wodzie.

 

Z Twoich wypowiedzi wynika, że nawet nie zadałeś sobie trudu żeby przeczytać cokolwiek o obiegu azotowym.

 

Teraz pozostaje czekać jak gromadzący się w akwarium amoniak po kolei powybija rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mi padnie najpierw otosek nie wiem co go zabije głód czy amoniak:D a potem czas przyjdzie na gupiki... No dobra źle zrobiłem, ale teraz nic nie poradzę na to, do sklepu zoologicznego najwcześniej pojadę po świętach, wiec kupię nowych kolegów dla moich niedobitków:D, na razie zaaplikowałem nową dawkę bakterii, oby to uratowało chociaż jednego:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 rybka zdechła:(, usunąłem część rybek zostały 3 nie ma teraz przerybienia. Poczekam jak się sytuacja rozwinie.Jeśli przeżyją nie będę dokupywał nowych.Jeśli zdechną to trzeba będzie zrobić coś innego. Co mi polecacie zalać nowa woda akwarium i odczekać te 2 tygodnie mniej więcej czy czekać aż stara woda się oczyści i będzie można wpuścić nowe rybki. Kurcze nie mam miejsca na większe akwarium niż 25l . Jak zacznę pracę na wiosnę ( będę mieszkał gdzie indziej ) kupie akwarium 112 litrów i max 10 rybek, żeby miały komfort. Szkoda mi rybek że pies musiał mi je zjeść ale teraz trzeba ratować co się da. Cóż człowiek najszybciej uczy się na własnych błędach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoska mam tylko jednego szkoda mi go oddać. Nie mogę teraz kupić testów na związki azotu, brak kasy i odległość od sklepu:(. Podmianę wody zrobię za jakieś 2 dni jak chlor wyparuje z wiaderka gdzie się odstaje. Nie jestem pewien czy ta sól nie zaszkodzi otoskowi:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoski to rybki stadne i za duże do tego litrażu.

Mi by tam było szkoda patrzeć jak się męczy...

Prędzej czy później będąc sam padnie w niedojrzałym akwarium, lepiej go oddać.

 

24h wystarczą żeby chlor wyparował. Nawet jak odstawisz teraz i rano podmienisz to będzie ok.

 

Sól niejodowana, w tej ilości nie zaszkodzi, a może pomóc. Moje to tolerują.

No chyba że sól to taka zwykła jodowana... wtedy zaszkodzi wszystkiemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...