Skocz do zawartości

witam wszystkich


jarekcardiff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ;)

Planuje małą zmianę w aranżacji zbiorniczka 80x30x45 powód:

Wymiana podłoża Tetra Complete substrate (nie zdało egzaminu )na ADA Aqua Soil Amazonia ll

Zmienione oświetlenie 1x18w(na mocniejsze)4x24w T5HO

Zakupiony zestaw co2 (Dennerle Reusable 160 Primus

 

Do akwarystyki wróciłem po ok 15 latach przerwy o troszkę przeraziły mnie zmiany i ogrom wiedzy jaki w tym czasie udało się posiąść :o

Tak więc zwracam się do Was z prośbą o małe wskazówki :)

na temat np

1 co2 mam je wyłączać na noc i włączać natlenianie :?:

2 Jakie nawozy stosować?

3I wreszcie jakie roślinki polecacie?

Takie już zakupiłem, czekam na dostawe :)

1)Vesicularia ferriei

2)parvula Eleocharis

 

 

Te już posiadam

1)CRYPTOCORYNE BECKETTII 'PETCHII'

2)Microsorum pteropus

3)Java moss

4) jakaś CRYPTOCORYNA bardzo podobna 1szej ,nieco większa i jest ciemno zielona a nie czerwona jak pierwsza :)

a i jeszcze jedno co to za glonik i jak się go pozbyć co jest jego przyczyną?Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na Sinice jednak jak byś zamieścił zdjęcie większej rozdzielczości było by można lepiej się temu lepiej przyjrzeć

:arrow: Sposób Grześka z forum SUPERAKWARIUM

Sinice - zaciemnienie zbiornika, częste podmiany, stop z nawozami, dieta dla ryb kilkudniowa.

 

 

:twisted:Zmień tytuł tematu

 

 

 

koczkodan33

nie to raczej jakiś glon obrasta on obrzeża liści

wygląda to jak niteczki nie jestem pewien ale z tego co znalazłem na ten temat to nicień tak się to chyba nazywa :)

jarekcardiff poczytaj :idea:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nicienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emb z tego zdjęcia to możemy się tylko domyślać, wiec sinice czy krasnale prawdę mówiąc nie widać.

A sinice u mnie poszły po zaciemnieniu, wiec wiem jak jest z mojego doświadczenia .Dopomogło w jakimś stopniu z pewnością co2 i co dzienne podmiany wody około 10 procent tak przez 2 tygodnie światło od 6 h ,(ale o tym pisane było nie raz)

 

jarekcardiff daj większe foto w innym razie zamknę temat jest to nie widoczne i możemy się tylko domyślać

 

jarekcardiff . Ostatnia wizyta:28.12.2010 00:13 prosiłem o foto ,oraz zmianę tytułu niestety brak zamykam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...