Skocz do zawartości

Bactosan


oŁUKASZo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie dotyczące stosowania bactosanu.

Stosuje pokarm dla rybek ColorTabin w tabletkach po karmieniu woda staje się strasznie mętna, doradzono mi stosować bactosan tylko nie wiem co ile stosować. Czy stosowanie np co drugi dzień nie zaszkodzi mojemu akwarium.

Wlewam 3ml na 30 litrów wody.

Po zastosowaniu tego preparatu po kilku godzinkach widać naprawdę dużą różnicę w klarowności wody.

 

 

Ps proszę nie pisać przeczytaj na opakowaniu, nic na ten temat nie pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem na ograniczeniu pokarmu i tez tak zrobię będę dawać 1/2 tabletki i zobaczę jak to będzie wyglądało.

Tylko dalej nie wiem czy stosowanie bactosanu nie zaszkodzi roślinką i rybką nie ukrywam tego że po zastosowaniu woda ma piękny niebieskawy kolor i to bardzo mi sie podoba. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego jestem całkowitym przeciwnikiem stosowania preparatów przez osoby początkujące.

 

Ten preparat to nic innego jak dawny "Cristal" - czyli to głównie błękit metylenowy.

Jest to popularny składnik wielu leków. Ma działanie bakteriobójcze.

Zabija pierwotniaki wywołujące zmętnienie, których nadmierny rozwój był wywołany dużą ilością pokarmu dla ryb.

Zabija również bakterii nitryfikacyjne, odpowiedzialne za cykl nitryfikacyjny i utrzymanie odpowiednich stężeń związków azotu w akwarium. Po stosowaniu tego preparatu możesz mieć duże problemy z parametrami, co w konsekwencji może być czynnikiem chorobotwórczym, a nawet wywoływać zgony u ryb... Jakość wody po tym preparacie tylko się pogorszy. Chwilowo jest fajnie - woda niebieskawa, wszystko spoko... a gdy preparat przestaje działać wszystko wraca do stanu początkowego, a nawet jest jeszcze gorzej bo zdezynfekowałeś wszystkie "dobre" bakterie które działały w akwarium.

Stosowanie Bactosanu bardzo zaszkodzi.

 

Problemy z przejrzystością wody?

Odpowiednia filtracja, odpowiednia opieka nad akwarium, odpowiednia obsada i karmienie - a problemów nie będzie. Tu coś jest źle. Likwiduj przyczynę, a nie skutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precz z chemią!!!

Ja na początku swojego akwa słuchałem co mówią w zoologu co koledzy radzą lałem wszelkie chemie: aqua safe, crystal water, i wiele innych. Efekt? woda bardziej mętniała.

Po przemyśleniach i na chłopski rozum zrobiłem tak:

do starego akwa wlałem wodę, włożyłem tam stary filtr wlałem do niego denitrol nasypałem żwirku i dałem grzałkę i pozostawiłem tak na 2 tygodnie

potem z dużego zbiornika wylałem30% wody i przelałem tą ze zbiornika (przypominam iż w dużym akwa była mętna woda) do filtru zastosowałem węgiel aktywny i wlałem do środka denitrol. Zaprzestałem stosowania jakich kolwiek preparatów do krystalizacji wody.

Po 6 dniach wode miałem już krystalicznie czystą i tak mam do dziś.

Rybki karmie mrożoną ochotką, suszoną rozwielitką i płatkami tetra crisps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...