Jump to content

BOcje siatkowane

Bartez
 Share

Recommended Posts

mam pewien problem z bocjami siatkowanymi kupilem je jakis czas temu i wszystko bylo ok byly bardzo aktywne i wesole. Ostatnio dokupilem do nich bocje pregowane na poczatku wszystkie fajnie sie dogadywaly plywaly razem jednak od 2 dni widze ze wszystki bocje zaczely sie chowac w zakamarka staly sie apatyczne czasmi nawet nie wyplywaja do jedzenia nastapila szybka zmiana w ich zachowaniu co to moze byc??

zbiornik ma jakies 100 l obsada to 3 sumy rekinie 4 brzanki sumatry 2 glonojady 1 platydorus 3 molinezje 2 kosiarki i 4 bocje siotkowane 3 bocje pregowane

to jakiś żart ?

sumy rekinie do oddania one rosną do ponad 40cm i są bardzo ruchliwe minimum 220cm długości

brzanki ok ale lepiej dokup jeszcze ze 3-4

platydorus to samo za małe akwarium

molinezje jeśli harem to ok

kosiarki ryba stadna i akwarium nieco za małe na nie

na bocje pręgowane akwarium się co najwyżej nadaje w ilości nie mniej niż 6 na siatkowane nieco za małe (podaj jeszcze wymiary będzie łatwiej)

glonojady jakie ?

akwarium oddal mi kolega niestety nie mam mozliwosci w tej chwili na wieksze dl 85 szer30 wys 40. Platydorusa dostalem razem z akwa i glonojadami plakostomusy ponad 20cm i platydorus okolo15. Chcial zebym sie nimi zaopiekowl i nie moge ich oddac

Jak to nie możesz ich oddać? Wszystko możesz. Jak akwarium za małe to trzeba oddać.

Po za tym jak dostałeś z rybami to pewnie też niedojrzałe.

A skąd ta pewność? Ja dostałem akwarium z rybkami i było przejrzałe :P.

Chcial zebym sie nimi zaopiekowl i nie moge ich oddac.

Jak będziesz się nimi opiekował jak za chwilę nie będą mogły się obrócić? Kolega je męczył. Ty tez zamierzasz?

Z tej obsady tylko brzanki zostaw i dokup im towarzystwo. Bocje lepiej jednego gatunku - zamień w sklepie jak możesz.

Co do zachowania. Jak pozostałe rybki się zachowują? Bo może woda zamienia się w "ściek" przy takiej obsadzie.

Nawiążę do pierwszego postu w tym temacie - może obserwujesz je w dzień?

Bocje siatkowane to ryby nocne, są aktywne dopiero po zgaszeniu wszystkich ''świateł'' (także słońca :D ).

Nie przejmowałbym się zbytnio tekstami w stylu ''sum rekini do oddania''. Niektórzy robią z tego olbrzymi problem. Jeśli ryby są jeszcze małe nie przejmuj się zbiornikiem - będziesz się o niego martwić jak zaczną dorastać do zbyt dużych rozmiarów. :)

Jednak jeśli zdecydowałeś się zaopiekować tymi rybami chyba wiedziałeś co robisz, prawda?

Jednak ten zbiornik jest faktycznie za mały dla suma rekiniego. Proponuję kupić większy, lub postarać się o nowego właściciela dla tych ryb. Co do reszty obsady, to proponuję jeszcze usunąć platydorusa a dokupić ze 3 kosiarki i 2 brzanki sumatrzańskie. Lepiej zdecyduj się też na jeden gatunek bocji - ale to już tylko luźna sugestia. Mam nadzieję że rozwiążesz ten problem. ;)

wkoncu ktos kto konkretnie pisze:) wiem wiem ze bocje sa nocnymi rybkami ale mam juz je miesiac i do niedawna byly aktywne caly dzien dopiero od kilku dni taka zmiana nastapila ze zaczely sie ukrywac. Co do sumow rekinich jestem tego samego zdania one maja moze po 7-8 cm wiiec chyba jeszcze mieszcza sie w akwa:] niestety w tym momencie nie mam mozliwosci miec wiekszego zbiornika. Jeszcze rok temu mialem ponad 200 l i tam mialem pielegnice i to mi sie podobalo niestety musialem zlikwidowac i teraz mialem okazje wziac to akwa no to wziiolem bo brakowalo mi rybek. Niestety w nim nie moge trzymac ani pyszczakow ani pielegnic.

to się przerzuć na pielęgniczki np harem kakadu do tego jakieś rybki przydenne i może ławice ok 15 jakieś drobnicy (neony lub razbory) oczywiście wcześniej sprzedając/oddając obecna obsadę

a co do wypowiedzi poprzednika rybki mogą nie dorosnąć do dużych rozmiarów w takim akwarium bo wcześniej skarłowacieją jeżeli nie wiesz co to, to --> :google: