Skocz do zawartości

200l [LOW TECH] Aktualizacja 24 XII 2010 Wigilija :D


sebasw22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszła w końcu pora na mnie, oto zdjęcia mojego low techa, akwa stoi około 2,5tygodnia.

 

:arrow: Oświetlenie standardowe 2x30W - 0.3W/l

:arrow: Filtracja - filtr gąbkowy, na razie nic lepszego nie mam zamiaru używać :) Nie ma potrzeby :)

:arrow: Napowietrzacz AC0-2204, w czasie robienia zdjęcia wyłączony.

:arrow: Podłoże od dołu: węgiel aktywny, ziemia kaktusowa, moskitiera, bazalt :P

 

Obsada:

-19 Neon innesa

-~15 Gupików (planuję oddać je koledze w najbliższym czasie)

-Para pielęgnic Ramireza

-Glonojad, nie znam dokładnej jego nazwy, wiem że nie jest to na pewno zbrojnik :)

 

W akwarium planowane są zmiany w najbliższym czasie:

-Pozbycie się tej śmiesznej rurki z przodu, jakoś nie mogę zebrać się, aby zrobić z tym porządek, w niczym ona na razie nie przeszkadza :D

-Zakup bristolu na tło, to na razie leży luźno za akwa ;)

-Pozbycie się ceramicznego statku, oraz zastąpienie go korzeniem, który już się moczy :D

-Dokupienie jakichś roślin na przód akwa, jakieś sugestie ? :)

 

Postaram się regularnie aktualizować temat :)

Czekam na słowa krytyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabrały dobej kondycji rośliny, zauważalny jest również wzrost :)

Nurzańce już musiałem skrócić jak je kupiłem, bo były ok. 30cm dłuższe niż na zdjęciu ;) Jak będę coś robił w akwa to prewnie je dam do tyłu tak jak ty mówisz : ) A do grzałki, powoli ona sama zniknie się ukryje, taką mam nadzieję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa... no akwa całkiem ładne, schowaj grzałeczkę i wyjmij statek, a przede wrzystkim, to zdejmij tę fototapetę.Jest nienaturalna ;), ja na tło po prostu obróciłem fototapetę, i moje tło jest niebieskie ;)

Wiem, zastanawiam sie tylko jakiego koloru bristol kupić na tło ;) Myślałem nad jasnoniebieskim, co o tym myślicie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny rozwalone po całym akwa, poszereguj je na niskie, średnie, wysokie i z głową ja porozsadzaj. Jeżeli akwa świeże to rośliny się jeszcze nie ukorzeniły wiec nie będzie bajzlu przy wyjmowaniu jbc. Oczywiście to tylko moje spostrzeżenie i rada zrobisz co uznasz. Co do ziemi tak jak mówicie najtańsza uniwersalna bez nawozów lecz nic nie przebije krecikowej ziemi z lasu to jest produkt pierwsza klasa i za darmo a wszystko co najlepsze (związki mineralne, próchnica itp) sam taką mam lecz nie będę za w czasu chwalił bo akwa jeszcze świeże ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ,ale moje pierwsze wrażenie było identyczne jak temat na teledysku Jecksona,w tym o zagładzie świata jak tornado przechodzi przez lasy równikowe.Chyba o to mu chodziło o niszczeniu świata ale nie jestem pewien.

W gruncie rzeczy tak to wygląda. :shock:

Ale do rzeczy. ;)

:arrow: Roślinki są w tragicznej wg mnie kondycji.To że rosną,to ??????

:arrow: Źle ponasadzane,bo w pojedynczych rozsadach,powinno się w kępach,o wiele lepszy wygląd.

:arrow: Po co aż tak duże natleniania?,to co najlepszego w wodzie dla roślin tzn.co2 idzie w cholerę ,w powietrze.

:arrow: Po co to przedłużenie wylotu z filtra?,nie lepiej jakaś deszczownia ;)

:arrow: Nie podoba mi się że nie posiadasz żadnego tła :(

:arrow: Korzeń --ładny ale za mały do tego litrażu i wypadało by go czymś obsadzić.

:arrow: Za słaba filtracja jeśli chodzi o tak duży litraż.

Co mi się podoba?

:arrow: Zainteresowanie akwarystyką.

:arrow: Litraż

:arrow: I to ,że pewnie masz chęci do dalszej twórczości.

Bardzo przepraszam ,że mogę ciebie tym urazić ale lepiej abyś się o niektórych rzeczach dowiedział szybciej i nie mam zamiaru owijać w bawełnę.Wiem ,że stać cię na dobrą koncepcję i się nie uraź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no... z korzeniem o wiele lepiej.

Źle ponasadzane,bo w pojedynczych rozsadach,powinno się w kępach,o wiele lepszy wygląd.

Źle posadzone to były wcześniej jakbyś nie zauważył. Teraz jako tako są zgrupowane. Wystarczy teraz odrywać sadzonki i powiększać kępy.

 

A ja tam wierzę, że jak to wszystko się porozrasta to będzie piękny baniaczek. Ja też na początku miałam łysawo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no... z korzeniem o wiele lepiej.

Źle ponasadzane,bo w pojedynczych rozsadach,powinno się w kępach,o wiele lepszy wygląd.

Źle posadzone to były wcześniej jakbyś nie zauważył. Teraz jako tako są zgrupowane. Wystarczy teraz odrywać sadzonki i powiększać kępy.

 

A ja tam wierzę, że jak to wszystko się porozrasta to będzie piękny baniaczek. Ja też na początku miałam łysawo ;)

Jeśli mogę ,to przestań się wtrącać do mojej wypowiedzi i ją cytować,bo chyba sama nie wiesz co to znaczy sadzić w kępach.A ja puki co mam bardzo dobry wzrok ;)

To są pojedyncze sztuki i wygląda to jak by tornado przeszło.

To jest moja opinia i nikt nie musi się z nią zgadzać ,a już na pewno ty ok. ;)

A tak an marginesie ,to każdy ma na początku łysawo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, ja się nie wtrącam. Wyraziłam tylko moją przeciwstawną opinię do Twojej. Do tego mam chyba prawo? ;) Przecież nie muszę się zgadzać. Po cóż od razu ta nerwowość. Pierwszy raz się spotykam, żeby ktoś sobie nie życzył cytowania jego postów, ale skoro już sobie życzysz to nie zacytowałam Twojej wypowiedzi.

 

Dziwi mnie tylko, że czasem nie czyta się wypowiedzi autora, co zamierza jeszcze wykonać i rad poprzedników tylko post za postem piszą o tym samym. :zamieszany:

 

A tak do tematu to przecież chyba jest lepiej niż było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...