Skocz do zawartości

[162L] The forgotten mine Marcin Bielak


adeptmarine
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Łeeee klinówki :roll: A ja myślałem że działo zostanie uwieńczone jakimiś wyjątkowymi rybkami :(

Zostanie czymś z rodziny pseudomugil, na razie muszą zostać raborki.

Acicularis jest w większości pod drzewkiem jest tylko parvula ale ona nie ruszyła wręcz brązowieje zobaczymy.

Dzięki za miłe słowa będzie jeszcze jedna fotka pod koniec tygodnia, niestety muszę wyjechać i wszystko w rękach mojej żony ale myślę że da sobie rade :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę lepsze fotki:

 

Zastanawiam się nad wyłączeniem jednej świetlówki 10k na czas wyjazdu (6tygodni)

 

Pojawiło się trochę zielenic na szybach ale to raczej normalne , zwiększyłem trochę dawkę KH2PO4 w makro oraz włączyłem UVkę w tryb ciągły zobaczymy.

Jutro podmiany wody i przycinka głownie elocharisa a reszty tylko estetyczna.

Filterek mały robi za falownik za nim dojdzie mała pompka cyrkulacyjna.

 

Czekam na komentarze

Wersja full HD jak by ktoś chciał ;)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wielkim wrażeniem...

Akwarium bardzo udane :) Gratuluje.

Jeśli nie masz co zrobić z eleocharisem, to jestem chętny jeśli chodzi o kupno/ chyba że rozdajesz :)

Mam pytaniem. Wspomniałeś coś o lampie UV, do jakich celów świecisz ? ja mam w filtrze wbudowaną i świece tylko na czas podmian wody, żeby resztki chloru i innego syfu z wody wyłapać.

Co do tego wyłączania na 6 tyg, to chyba nie będzie najlepsze. Zależy czego oczekujesz od zbiornika -> wielkiego rozrostu - to zaufaj komuś, aby troszczył się o takie rzeczy. W sumie mniejsze oświetlenie = mniejszy poziom dozowania CO2 i nawozów = mniej kłopotów dla osoby która będzie się opiekować akwarium, bo chyba nie zostawisz akwarium na 6 tyg. z pełnym oświetleniem 24h/ dobę. To byłby jeden wielki glon, jak dla mnie.

Napisz mi odnośnie tego eleocharisa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elocharis się rozrasta na razie nie w głowie mi rozdawanie go czy odsprzedawanie jak się rozrośnie po całym akwa to wtedy będziemy kombinować.

Oświetlenie chcę zmniejszyć do 1 w/l żeby ograniczyć rozrost oraz glony tyle że boję się o dawki jakie ustawiłem w makro i mikro. Sam już nie wiem, najprawdopodobniej odłączę 1 świetlówkę.

 

Dyfuzor mi nie przeszkadza jak będę robił zdjęcie konkursowe to wyjmę wszystkie urządzenia...jak na profesjonalistę przystało ;) hehe jeszcze mi daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przycinka musi być co tydzień bo nic by widać nie było... moja lepsza połowa się tym zajmuje z bardzo dobrym skutkiem.

Prędkość wzrostu spowodowana jest raczej dużym światłem oraz dużą ilością nawozu, jak i podłożem oraz kapsułkami ferka... trochę przegięcie ale nadal nie mogę wybarwić rotali... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Początku się bardzo fajnie prezentowało z lekką nutką roślinności, a teraz mi się już nie podoba. Jest jak w buszu. Jak byś mógł powrócić do tego wystroju poprzedniego gdzie była ta lekka gdzie nie gdzie roślinność to było by fajnie.

Najbardziej twoje akwarium podoba mi się na stronie 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Początku się bardzo fajnie prezentowało z lekką nutką roślinności, a teraz mi się już nie podoba. Jest jak w buszu. Jak byś mógł powrócić do tego wystroju poprzedniego gdzie była ta lekka gdzie nie gdzie roślinność to było by fajnie.

Najbardziej twoje akwarium podoba mi się na stronie 2

Wiesz co moim zamyslem bylo zarosniecie szybkie baniaka zeby nie bylo problemow z glonami. Trawnik na razie przycinalem raz, kolejny raz bedzie za tydzien. Ten busz mysle ze nie jest zly tylko trzeba go ladnie okielznac a tyle wymagac nie moge od swojej lubej bo i tak duzo robi wsciekajac sie przy tym :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycinka musi być co tydzień bo nic by widać nie było... moja lepsza połowa się tym zajmuje z bardzo dobrym skutkiem.

Prędkość wzrostu spowodowana jest raczej dużym światłem oraz dużą ilością nawozu, jak i podłożem oraz kapsułkami ferka... trochę przegięcie ale nadal nie mogę wybarwić rotali... :evil:

Ładnie to tak pędzić roślinki na maxa? Naprawdę imponujące przyrosty...ale...

...faktycznie u mnie rotalka ma ładniejsze kolory :twisted:

 

Busz zrobił się niesłychany i kamory powoli giną w nim, tak jak się obawiałam. Ale to już nie pierwszy przypadek jaki obserwuję. I wyciągam z tego wniosek dla siebie, że wezmę większe kamienie jak będę robić iwagumi.

 

Na żywo pewnie wygląda lepiej. Może wrzucisz jakiś filmik po powrocie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba zbiornik, profeska, tylko to zdjęcie jest jakieś felerne, bo WIDAĆ przy przyjrzeniu się że rośliny są zdrowiutkie(przy takim pędzeniu nawozami i resztą, to to nie rośliny tylko koksy na sterydach), ale na pierwszy rzut oka, to wygląda na tym zdjęciu jakby połowa gniła czy coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa otuchy i sugestie. Na razie nie będę zmieniał znacząco aranżacji tylko powalcze po powrocie o kolory i dobre przycięcie roślin. Zdjęcie jest jakie jest robiony z noki N85 bo mi aparat padł ale i tak długo wytrzymał bo 5 lat prawie, (stary dobry DSC-H2). Filmik zrobię na twoją prośbę po powrocie mandy. Tak to prawda że kamole trochę giną ale to wina pcozty polskiej bo dostałem od Ecika jeszcze 2 największe kamienie których niestety nie ma w tej aranżacji a mi się spieszyło przed wyjazdem więc jest jak jest... Następna będzie zupełnie inna, ale narazie nie planuję nic zmieniać za bardzo. Drzewko jest tak zrobionione bo chodziło mi o uzyskanie takiego efektu jak na stronie pierwszej mniej więcej (patrz widok górski) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety korzeń bonsai okazał się zbyt słabo spreparowany i pękł i zaczął oddawać dziwne substancje więc został usunięty w jego miejsce przysłedł malutki korzonek red moor, również jako tako przypominający pień drzewa ale nie tak bajecznie wywinięty :cry:, cóż zrobić jak znajdę odpowiednie drzewko bonsai to spróbuję jeszcze raz. Dzięki koledze ŁukaszReda dostałem olbrzymie ilości mchu flame który jest jednym z ładniejszych mchów z jakimi miałem styczność. Wykorzystałem go w akwa do drzewka oraz jako roślinka 3 planu w krewetkarium i dosyć fajnie to wyszło.

Dodatkowo ze zmian :

świecenie 3x39W nowa świetlówka sylvania 965 - 6500K ładniejsze wybarwienie roślin.

Z nawozami zjechałem znacznie rośliny już nie rosną jak szalone i nie przycinam ich co tydzień przez co mam mniejsze problemy z zielenicami które były spowodowane dużą ilością no3.

Obecnie makro zostało zmodyfikowane i podaję tylko 4ppm no3 w nim ponieważ reszta no3 jest z podłoża/ pokarmu itp.

Dołożyłem znowu kilka kapsułek ferki w podłoże.

Aha był bym zapomniał z prawej strony doszła największa skała tego samego typu około 12kg troszkę się to wszystko zmieniło i nie jest już tak mocno zarośnięte.

Nowe fotki

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

FULL HD:

http://dl.dropbox.com/u/14095400/duze.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...