Skocz do zawartości

ZDYCHAJĄ MI RYBKI - GUPIKI PROSZE O POMOC ?


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM.

Proszę o pomoc ba już nie wiem co robić ?

Zdychają mi rybki prawie czodzienie "Gupiki" i nie wiem co zrobić?

Oni się robią jak banan i u niektórych koniec ogona robi się ostre jak igła co to może być i jak można ratować rybek ?

Dziękuje z góry za odpowiedz .

Pozdrawiam !

 

Atreyu: Przeniosłem do odpowiedniejszego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jest mały 20 litrowy, tam są kominie, śtuczna roślina, i piasek, Filtr i grzałka .rybki po koleje zdychają najpierw jak by osłabli i pływają tak jak piane i jak karmie to nie cho jeść a później robią się jak Banan i chudną .i mam same gupiki i parę glonojadów.

Dzięki za kontakt,i liczę na jawisz rade co mam zrobić.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej coś powiedz o tych glonojadach.Jakiej wielkości.???To ważne.Moja krewetka malucensis też raz na glonojada wpadła od góry i po niej.Trochę spuchła,zanim zdechła.Sparaliżowana.Glonojad ja zabił reakcją obronną.Nie miał takiego zamiaru.Lekko się na niego opuściła a on lekko podniósł wbijając lekko w nią kolec.Tak to bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakieś parametry wody? robiłeś jakieś testy?

jak masz dwa zbiorniki to może odłów glonojady , w gupikach zrób częściowa podmiankę wody może z 10-15%. bez parametrów ciężko wyczuć , do tego zdaje się ze nie masz roślin wcale tylko sztuczne.

a jak z temperatura wody? może grzałka ci poszła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 gupików w 20 l i tu zapewne masz odpowiedz. To niestety zbyt duże przerybienie a od tego już tylko mały kroczek do wszelkiego rodzaju chorób. Zrób podmianę wody sprawdź wydajność filtra i spróbuj powalczyć o te pozostałe 8 sztuk, a następnym razem nie dopuszczaj do takiego przerybienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...