Skocz do zawartości

molinezja. co się z nimi dzieje?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2 molinezje black molly. Zawsze były największymi żarłokami w akwa, a od jakiś 2 dni wogóle przestały się interesować jedzeniem. Ciągle pływają na dole w akwarium, stały się strasznie ospałe. Nie mam pojęcia co się z nimi dzieje zawsze były energicznymi i żarłocznymi rybkami. Rybki karmie TetraMin Crisp i TetraMin Pro. Bardzo prosze o pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe informacje jakie sie podaje w wiadomosci to wielkosc akwairum, obsada, parametry wody, oswietlenie, rosliny. Z magicznej kuli nikt Ci nie odpowie co dolega rybie.

Info masz w podpisie!

 

Co do molly, zobacz jakie maja oczy? Takie jak zawsze czyste, przejrzyste czy moze zbielale lub powiekszone taka jakby narosl na oczach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byl przyklad. Podstawowe parametry wody moze sa nie takie jak powinny, wiec prosze o padanie ich. Lub molinezja moze jest stara. Lub to moze bys jeszcze co innego. Oswietlenie? A na przyklad jest zle i rosliny sprawiaja ze ryby sie podduszaja. Rozne moga byc przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byl przyklad. Podstawowe parametry wody moze sa nie takie jak powinny, wiec prosze o padanie ich. Lub molinezja moze jest stara. Lub to moze bys jeszcze co innego. Oswietlenie? A na przyklad jest zle i rosliny sprawiaja ze ryby sie podduszaja. Rozne moga byc przyczyny.

Jak byloby cos z parametrami wody lub oswietleniem to caly ekosystem akwa bylby raczej w zlym stanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dzieje się z ich oczami. Próbowałam to poównać z chorobami, ale ich jedynym objawem jest to, że nie chcą jeść, są ospałe i ciągle pływają przy dnie,a nigdy tak się nie zachowywały. Inne rybki tak nie mają, są zdrowe i żarłoczne. Mają temp. 26C , mam żywe roślinki i dobre oświetlenie. Karmie rybki TetraMin Crisp i Pro. Mam filtr VersaMax FZN-1 500l/h. Taki jak ten tu http://www.allegro.pl/item532098543_fil ... _100l.html Podałam info. tak jak chcieliście. ;) Może teraz da się ustalić co im dolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy dziennie karmisz rybki i jak duzo im dajesz jesc? Moze sa poprostu przejedzone ( mollys to pazery małe :D) i dlatego plywaj na dnie. Jesli nie ma innych oznak, na ciele, skrzelach, oczach to mi sie wydaje ze sa przejedzone. Moze byc jeszcze jedna opcja. Choroba wewnetrzna, ukladu pokarmowego ale nie wydaje mi sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...